Kelių ir transporto apmokestinimo tyrimas tarptautiniu mastu


Kelių ir transporto apmokestinimo tyrimas tarptautiniu mastu. Įvadas. Teorija apie kelių ir transporto apmokestinimą tarptautiniu mastu. Kelių ir transporto rūšys, mokesčių ėmimo būdai ir rinkliavos sistema lietuvoje. Tradicinės kelių ir transporto rinkliavos rūšys. Pavyzdžiai iš pasaulio praktikos. Transporto ir kelių mokesčių dydis, veiksniai lemiantys apmokestinimo dydį. Kelių ir transporto apmokestinimas europos sąjungoje. Metodinė darbo dalis: kelių ir transporto mokesčių efektyvus paskirstymas. Praktinė darbo dalis: paskirstymo metodas padėsiantis sukurti optimalią kelių ir transporto apmokestinimo sistemą. Išvados. Literatūros sąrašas.

Paprasčiausi kelių ir transporto apmokestinimo būdai buvo žinomi nuo amžių – keltininkui buvo mokama už keliautojų ir jų arklių perkėlimą per upę, o kaimo berniukas imdavo nedidelį mokestį už vartelių atidarymą. Daugelyje šalių užtvarai yra priemonė priversti kelių naudotojus, atsžvelgiant į kelių naudojimo apimtis, iš dalies padengti kelių išlaidas. Netgi kasmetinis sunkvežimių mokestis ir degalų akcizas gali būti viena iš kelių apmokestinimo formų. Šiuo metu vėl diskutuojama apie kelių ir transporto apmokestinimo visas formas, dėl to atsiranda pronlemų finansuojant naujas infrastruktūras. Dėl vis didėjančio gyventojų tankumo ir aplinkai daromos žalos kelių ir transporto apmokestinimo klausimai yra labai aktualūs.

Kelių ir transporto apmokestinimu siekiama trijų skirtingų tikslų: valdyti didėjančius transporto kamščius; mažinti vis didėjančią žalą aplinkai, kurią kelia transporto eismo padidėjimas; surinkti pinigų fondams ir paskirstyti investicijų išteklius. Kursinio dar problema: ar kelių ir transporto apmokestinimas tikrai padeda sumažinti transporto kamščius, transporto eismo padidėjimą ir mažinti užterštumą.

Darbo objektas – Kelių ir transporto apmokestinimas tarptautiniu mastu

Darbo tikslas – išanalizuoti kelių ir transporto mokesčius

Darbo uždaviniai:

1. Supažindinti su kelių ir transporto mokesčiais

2.Išnagrinėti apmokestinimo tarifus.

3.Palyginti kelių ir transporto apmokestinimą Europos sąjungoje

4. Išsiaiškinti būdus kaip spręsti su transporto ir kelių apmokestinimu susijusiais problemas

Darbe remiamasi moksline literatūra, praktiniais pavyzdžiais ir Lietuvos Respublikos įstatymais. Taip pat, darbe pateikiama kelių ir transport mokesčių sistema, jos samprata.

Problema kurią siekiama išsiaiškinti: Kaip sukurti optimalią kelių ir apmokestinimo sistemą, patrauklią kiekvienam mokesčių mokėtojui

Temos aktualumas – šiai dienai ši tema yr aktuali tiek globaliniu, tiek nacionaliniu lygmeniu.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 644 KB
  • 2013 m.
  • 26 puslapiai (6054 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Kelių ir transporto apmokestinimo tyrimas tarptautiniu mastu
    9 - 2 balsai (-ų)
Kelių ir transporto apmokestinimo tyrimas tarptautiniu mastu. (2013 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/keliu-ir-transporto-apmokestinimo-tyrimas-tarptautiniu-mastu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:50
×