Kelių transportas referatas


Įvadas. Logistikos apibūdinimas ir samprata. Transportavimas ir jo rūšys. Kelių transportas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pasirinkau šia temą, nes manau jog šiandien kelių transportas yra populiariausia pervežimo priemonė, užimanti vedančią poziciją, transporto srityje.

Sąvoka logistika (gr. Logistikē – skaičiavimo ir mąstymo menas) buvo plačiai vartojama dar antikinėje matematikoje, praktiškai matuojant geometrinius kūnus (R.Minalga – logistika versle). Šiais laikais logistika tiek lietuvių, tiek užsienio kalba logistikos klausimais išleistose knygose aiškinama gana skirtingai:

Logistika – žinių sritis apie logistinius procesus, vykstančius liaudies ūkyje ir šių procesų valdymo meną (M.Šolstyk).

Daugelyje logistikos apibrėžimų nurodoma, jog logistika apima planavimo ir kontrolės procesus, susijusius su prekių judėjimu ir laikymu iki tol, kol pristatoma galutiniam vartotojui.

R. Minalgos knygoje “logistika versle” išskiriamos šios transporto rūšys:

Kiekviena transporto rūšis turi savo trūkumų ir privalumų, todėl nei viena iš jų nėra absoliučiai dominuojanti. Aukščiau išvardinau net septynias transporto rūšis, o sekančiame skyriuje aprašiau apie kelių transportą.

Automobilių transportas daugiausiai naudojamas pervežimui sąlyginai nedidelių krovinių ir nedideliais atstumais. Vidutinis pervežimo kelių transporto atstumas yra apie 500 km. Tai lemia palyginti didelė savikaina ir maža transporto talpa.

Didelė mobilizacija. Galimybė reaguoti operatyviai į pasikeitimus suteikia automobilių transportui konkuruoti su kitomis transporto priemonėmis;

Manevringumas, kurį sąlygoja gerai išvystytas kelių tinklas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje;

Kalbant apie automobilių privalumus, reikia pabrėžti, kad krovininiai automobiliai paprastai skirti aptarnauti tam tikrą nedidelį regioną (300-500km). Tačiau pastaruoju metu krovininiai automobiliai naudojami greitai mažomis partijomis gabenti tarptautinius krovinius, kai nėra tikslaus pervežimo grafiko, galima sudarius lankstų grafiką prisitaikyti prie nenumatytų terminų ( R.Minalga – aprūpinimo logistika). Geležinkelio ir vidaus vandenų transportas priklauso nuo kelių ilgio, o automobiliais galima vežti net geros dangos neturinčiais keliais, tai pat sunkiai išvažiuojamu reljefu.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1424 žodžiai)
  • Raminta
  • Kelių transportas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kelių transportas referatas. (2016 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/keliu-transportas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:56
×