Kelių transportas


Keliu transporto privalumai ir trukumai. Automobiliu transporto privalumai. Keliu transporto privalumai. Keliu transporto referatai. Automobiliu transportas referatas. Transportas referatas. Transporto privalumai ir trukumai. Automobilių transporto trūkumai. Keliu transportas privalumai. Keliu transportas referatas.

Įvadas. Kelių transporto charakteristika. Pagrindiniai automobilių transporto privalumai bei trūkumai. Automobilių transporto klasifikavimas. Lietuvos transporo sistemos plėtros strategija. Lietuvos transporto sistemos misija ir vizija. Lietuvos transporto sistemos plėtros tikslai. Svarbiausios transporto politikos kryptys. Išvados. Literatūra.

Efektyvi ekonominė šalies raida bei galimybių ir prekybinių firmų verslo sėkmė neįmanoma be efektyvios transporto sistemos. Pagaminta produkcija turi judėti iš gamybos vietų į vartojimo vietas minimaliai sunaudojant laiko ir lėšų. Transportas yra viena iš pagrindinių logistikos veiklų. Transportui tenka svarbus vaidmuo kuriant materialines vertybes, racionaliai išdėstant gyventojų susisiekimo poreikius. Transportas yra būtinas atliekant vežimus tarp įmonių, rajonų, šalių. Konkuruojant globaliose ir sparčiai kintančiose rinkose, pranašumą įgyja tie, kas sugeba reikiamu laiku į reikiamą vietą pristatyti produktus.

Didžiausią įtaką bendram vežimų apimties augimui turi kelių transportas. Kelių transportas išsiskiria ne tik didžiausiais augimo tempais, bet ir užima didžiausią lyginamąją dalį bendrame transporte. Kelių transportas išlaiko dominuojančią poziciją tiek vidaus, tiek ir tarptautiniuose pervežimuose. Kelių transportas yra labai svarbi grandis kiekvienos firmos logistikos sistemoje ir yra naudojamas beveik visoms logistikos operacijoms.

Lietuvos respublikos vyriausybė transporto sistemos vystymąsi laiko prioritetiniu, reikalaujančiu daug pastanpastaraisiais dešimtmečiais daugiausia krovinių tiek nacionaliniais, tiek tarptautiniais maršrutais gabenama kelių transportu. Krovinius gabena transporto įmonės, ekspedicinės firmos ir pačios gamyklos ar prekybos įmonės, turinčios nuosavą kelių transportą. [3].

Automobilių transportas yra labai svarbus kiekvienos firmos logistikos sistemoje. Krovininiai automobiliai, pradedant nuo mažiausių lengvųjų – krovininių ir baigiant dideliais vilkikais su priekabų ir puspriekabių kombinacijomis, yra naudojami beveik visoms logistikos operacijoms.

Paprastai automobilių transportas varžosi su oro transportu dėl smulkių siuntų, o su geležinkeliu – dėl didelių siuntų. Smulkioms siuntoms priskiriami kroviniai, kurie dažniausiai yra vežami automobilių transportu, ir kurie neužima viso naudingo sunkvežimio tūrio ar neišnaudoja automobilio įkrovumo. Smulkia siunta gali būti apibūdintas bet koks krovinys, kurio svoris yra mažesnis už tą svorį, nuo kurio pradedami taikyti visiškai pakrauto sunkvežimio įkainiai. Veiksmingai dirbantis automobilių transporto vežėjas gali konkuruoti su vežėju oro transportu, teikdamas krovinio transportavimo iš vieno taško į kitą tašką paslaugas, jei vežimo atstumas neviršija 600 - 800 kilometrų. Taip yra todėl, kad kelių transporto vežėjai gali gerokai efektyviau vykdyti krovimo, perėmimo ir pristatymo operacijas.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (2604 žodžiai)
  • Universitetas
  • Migle
  • Kelių transportas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kelių transportas. (2011 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/keliu-transportas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 28 d. 11:24
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo