Kelių transporto kodeksas (2)


Įvadas. Kelių transporto kodeksas. Kelių transporto kodekso teisinis reglamentavimas. Kelių transporto kodekso pažeidimai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas. Kelių transporto kodeksas yra vienintelis ir pagrindinis teisės aktas Lietuvoje, kuris reglamentuoja Lietuvos Respublikos kelių transporto sistemos teisinį reguliavimą ir to teisinio reguliavimo sistemos valdymą. Kelių transporto kodeksu yra reguliuojamas krovinių ir pašto, keleivių, bagažo, įvairių siuntinių vežimų organizavimas bei vykdymas ir pan. Kelių transporto kodeksas Lietuvoje pradėjo galioti nuo 1996 metų, gruodžio 11 dienos. Temos aktualumą lemia tai, kad nuo tų metų kuomet įsigaliojo kelių transporto kodeksas, laikui bėgant jis buvo ne kartą keičiamas ir papildomas.

Tyrimo problema. Transportas yra labai svarbi Lietuvos Respublikos ekonominės infrastruktūros dalis, kurio pagrindinė funkcija yra visuomenės poreikių patenkinimas, įvairių krovinių ir keleivių gabenimas iš vienos vietos į kitą. Labai dažnai nutinka tokių atvejų, kad ne visi žmonės sugeba laikytis kelių transporto kodekso, nežino koks yra to kodekso turinys ir kokios bausmės gresia už tai, jeigu nėra jo laikomasi.

Darbo tikslas – išanalizuoti kelių transporto kodekso turinį ir jo taikymo atvejus.

mokslinės literatūros analizė – analizuojami įvairūs literatūros šaltiniai ir teisės aktai, kurie yra susiję su kelių transporto kodeksu;

apibendrinimas. Literatūros apibendrinimas naudojamas tam, kad glaustai ir aiškiai išdėstyti informaciją.

Atlikus mokslinės literatūros analizę paaiškėjo, kad LR kelių transporto kodeksą reglamentuoja – visi Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso 58 straipsniai.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3381 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sima
  • Kelių transporto kodeksas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Kelių transporto kodeksas (2) . (2017 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/keliu-transporto-kodeksas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:04
×