Kelių transporto produkcijos savikainą


Produkcijos savikainos analize. Savikainos mazinimo budai. Vežimų savikainos struktūra. Transporto priemoniu darbo remonto sanaudu apskaita. Vežimų savikainos analizė. Transporto savikaina. Transporto paslaugų savikaina. Savikainos skaičiavimas. Transporto imones savikainos skaiciavimas. Savikainos skaiciavimas transporte.

Kelių transporto produkcijos savikaina. Savikainos esmė. Ūkinės veiklos sąnaudų struktūra. Vežimų savikainos analizė. Kelių transporto pervežimo paslaugų kainos kalkuliacijos skaičiavimas. Tiesioginės darbo išlaidos. Tiesioginės materialinės išlaidos. Netiesioginės (pridėtinės) išlaidos. Kelių transporto produkcijos savikaina. Pelno paskirstymas. Grafiškas atvaizdavimas savikainos sudedamųjų dalių, pagal atliktus skaičiavimus. Literatūra.

Ii. Paskaičiuoti kelių transportonetiesioginės (pridėtinės) išlaidos skelių transporto produkcijos savikaina – tai pinigais išreikštos kelių transporto sąnaudos, tenkančios transporto darbo (produkcijos) vienetui. Ji apskaičiuojamaūkinės veiklos sąnaudos – tai tokie materialiniai, darbo ir finansiniai resursai, kurie sunaudojami produkcijai gaminti, darbams ir paslaugoms atlikti bei jiems parduoti.

Produkcijos gamybos ir paslaugų teikimo sąnaudos, priklausomai nuo to, ar gaminiai visiškai baigti, o paslaugos suteiktos, ataskaitinio laikotarpio apskaitoje ir balanse parodomos kaip baigtos bei nebaigtosios gamybos savikaina.

į savikainą įskaitoma gamyboje sunaudotų medžiagų, degalų, atsarginių dalių vertė, gamybos priemonių nusidėvėjimas, taip pat darbo užmokestis, atskaitymai socialiniam draudimui, sąnaudos, susijusios su gamybos valdymu bei aptarnavimu.

Kelių transporte savikaina skaičiuojama pagal atskiras įmonės atliekamų vežimų bei veiklos rūšis. Kelių transporte, skaičiuojant savikainą, įvertinama daugelis sąnaudų, susijusių su keleivių ir krovinių gabenimu. Tačiau čia neįskaitomos krovinių krovimo, automobilių kelių remonto ir priežiūros, eismo saugumo organizavimo sąnaudos.

Savikainos mažinimas yra svarbus įmonės pelno didinimo veiksnys, svarbi sąlyga efektyvumui didinti. Savikaina mažėja, didinant darbo našumą, mechanizuojant ir automatizuojant gamybą, tobulinant gamybos technologiją, gamybos valdymąūkinės veiklos sąnaudų struktūros sudarymas – svarbus vežimų savikainos apskaitos elementas. Nuo to, kokia sąnaudų straipsnių struktūra yra naudojama, priklauso ne tik baigtos produkcijos, bet ir paslaugų ir kitų darbų rūšių kalkuliavimas.

Kelių transporte gamybinės veiklos sąnaudos pagal ryšį su gamybos procesu skirstomos į tiesiogines ir netiesiogines.

Tiesioginės sąnaudos yra tiesiogiai susijusios su transporto darbo atlikimu. Tai vairuotojų ir konduktorių darbo užmokestis, į kurį įeina socialinio draudimo atskaitymai; degalų, tepalų ir kitų eksploatacinių medžiagų sąnaudos; techninio aptarnavimo ir einamojo remonto atlikimo sąnaudos; padangų remonto ir jų atstatymo sąnaudos; nusidėvėjimo atskaitymai automobilių kapitaliniam remontui ir visiškam atstatymui.

Netiesioginės sąnaudos, netiesiogiai susijusios su transporto darbo atlikimu. Tai valdymo, aptarnavimo, darbų paruošimo, organizavimo sąnaudos ir pan.

Pagal gamybos (vežimų) apimties santykį kelių transporto sąnaudos klasifikuojamos į kintamas ir pastovias.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (1264 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jevgenij
  • Kelių transporto produkcijos savikainą
    10 - 1 balsai (-ų)
Kelių transporto produkcijos savikainą. (2011 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/keliu-transporto-produkcijos-savikaina.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 05:28
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo