Kelių transporto sukeliamas triukšmas Lietuvoje


Įvadas. Kelių transporto keliamas triukšmas. Kelių eismo triukšmo mažinimas. Triukšmą mažinančios priemonės gatvėse. Triukšmo sklidimą mažinančios priemonės. Informacijos šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas: Išanalizuoti kelių transporto sukeliamo triukšmo poveikio aplinkai vertinimą bei valdymą.

Darbo uždaviniai:

2. Atskleisti kelių transporto priemonių keliamo triukšmo mažinimo politiką.

Rezultatai, pateikti žemėlapiuose, sudaro galimybę vizualizuoti poveikį aplinkai atskiruose ruožuose, įskaitant triukšmo juostas. Taip pat įdiegta atskirų projekto rezultatų palyginimo funkcija. Gali būti taikomas detalus rezultatų palyginimas, tai yra, lyginant atskirus ruožus, bei lyginant bendrus skaičiavimų duomenis.

Padangų ir kelio paviršiaus sąveika. Triukšmo, generuojamo dėl padangų ir kelio paviršiaus sąveikos lygis priklauso nuo, važiavimo greičio.

5) atsiliekantis gatvių tinklo plėtimas, gatvių dangos kokybės užtikrinimas.

Aplinkos triukšmas – nenorimas ar žalingas išorinis garsas – sklinda ir trukmės, ir geografiniu požiūriu. Paprastai triukšmas siejamas su žmogaus veikla. Žalingiausias yra kelių ir geležinkelių eismo keliamas triukšmas. Tai ypač didelė problema miestuose. Apie 75 % Europos gyventojų gyvena miestuose, kur eismo triukšmas vis stiprėja. Šalių apžvalgos rodo, kad daugelyje Europos valstybių didėja skundų, susijusių su aplinkos triukšmu, skaičius (Berglund et al. 2000).

mažinti asfalto mišinio didžiausios dalelės dydį D (vietoj SMA 11 naudoti SMA 8);

mažinant šiurkštinimo medžiagos didžiausios dalelės dydį D (vietoj frakcijos 2/5 naudoti 1/3).

A1 kelias. Akustinės sienutės Vievyje. Abiejose kelio pusėse. Dešinėje kelio pusėje: 37,74–38,23 km; bendras ilgis – 490 m. Kairėje kelio pusėje: 37,4–37,84 km ir 38,15–38,83 km; bendras ilgis – 1 120 m.

Nuo viršnorminio triukšmo išvardintos priemonės apsaugo ~540 žmonių

6 gyvenvietėms: Karmėlavos m., Giriatės k., Jakų k., Sudmantų k., Ţiežmarių m., Moluvėnų k. SB gyventojų apsaugai.

A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda kelio 19,00–44,50 km ruožo aplinkoje išskirtų pavienių sodybų gyventojų apsaugai.

  • Microsoft Word 2810 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3401 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arturas
  • Kelių transporto sukeliamas triukšmas Lietuvoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Kelių transporto sukeliamas triukšmas Lietuvoje. (2016 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/keliu-transporto-sukeliamas-triuksmas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 05:19
×