Kenksmingi ir pavojingi faktoriai vykdant darbus


Įvadas. Dažniausiai pasitaikantys pavojingi darbai. Darbas uždarose patalpose. Sveikatai kenksmingi aplinkos veiksniai. Cheminiai veiksniai ir apsisaugojimas nuo jų. Kenksmingų cheminių medžiagų poveikio darbuotojų sveikatai higieninis vertinimas. Išvados. Literatūros sarašas.


Šuliniai, iškasos, talpyklos, įrenginiai, katilai, cisternos, bokštinės saugyklos, tiltų arba kranų lovinės sijos, statinių ir mašinų ertmės, pvz., nepertraukiamo liejimo mašinos, belangiai statiniai, pvz., maži rūsiai, tuneliai, Erdvės, kurios dėl specifinių naudojamų įrenginių, pvz., balionų užpildymo, negali būti pakankamai natūraliai išvėdinamos, vamzdynai, kiti požeminiai įrenginiai ir statiniai.

Apsaugos priemonės, reikalingos dirbant uždarose erdvėse, nustatomos atlikus rizikos vertinimą. Kai kalbama apie pavojus atliekant darbus uždarose erdvėse, turi būti galvojama, kaip darbuotojas, atlikdamas šiuos darbus, gali būti sužalotas arba pakenkta jo sveikatai. Tai gali atsitikti tada, kai yra pavojingų veiksnių ir dar tuo pačiu metu atsiranda ir kitokių nesklandumų trūkumų, pvz., organizacinių, techninės saugos, veikimo saugos ir pan.

Atsakingu asmeniu džţniausiai būna meistras arba patyręs specialistas, kuris dažnai atlieka panašius darbus ir gerai žino su jais susijusius pavojus. Jeigu uždarose erdvėse atliekami valymo arba paviršių padengimo darbai ir tenka dirbti su pavojingomis medžiagomis, atsakingu asmeniu skiriamas tas, kas turi patirties dirbant su pavojingomis medžiagomis.

Valymo darbus įskaitant likučių pašalinimą, paviršių valymo ir dažymo darbus, klijavimo darbus, suvirinimo ir pjovimo darbus, pašildymo darbus su ugnimi, naudojant elektrines lempas ir įrankius.

Aplinkos sąlygos gali sustiprinti arba susilpninti kenksmingų medžiagų veikimą.

Peržiūrėjus priimtiną ir nepriimtiną riziką, galima teigti, kad nepriimtina rizika labiausiai galima ten, kur yra labai kenksminga darbo vieta.

Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų ateityje, prieš pradedant darbus visada turibūti atliktas rizikos įvertinimas.

  • Sauga Projektas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2469 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • Kenksmingi ir pavojingi faktoriai vykdant darbus
    10 - 8 balsai (-ų)
Kenksmingi ir pavojingi faktoriai vykdant darbus. (2016 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kenksmingi-ir-pavojingi-faktoriai-vykdant-darbus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:57
×