Kenksmingos cheminės medžiagos kosmetikoje Nanotechnologijos


Kenksmingos medžiagos kosmetikoje. Diethanolamine DEA , Triethanolamine TEA. Methyl , Propyl , Butyl ir Ethyl Paraben. Natrio laurilsulfatas Sodium Lauryl Sulfate , SLS ir Natrio lauret sulfatas Sodium Laureth Sulfate , SLES. Propylene Glycol. Pvp va copolymer. Steralkonium Chloride. Synthetic Colors. Synthetic Fragrances. Oktokrilenas , cinamatas. Triklozanas Triclosan ir triklokarbanas. Aliuminio druskos. Mineralinis aliejus , Mineral Oil Paraffinum Liquidum. BHT Butylated Hydroxythaluene. Ss fenilendiaminas. Kaip suprasti savo kosmetikos sudėtį. Žingsnis įsidėmėk sudėtį , kurios nepageidauji matyti savo kasdieninėje kosmetikoje. Žingsnis surask tikrąjį sudėties sąrašą. Žingsnis surask joje pageidaujamos ir nepageidaujamos medžiagos. Žingsnis Tu gali atšifruoti koks yra veiksmingųjų medžiagų kiekis. „ nano “, „ nanotechnologijos “, „ nanodalelės “, „ nanomedžiagos “, „ nanosidabras “. Kas keičiasi nano - lygmenyje. Nanotechnologijos – jau kasdienybė. Anglis įskaitant fulereną. Titano dioksidas. Cinko oksidas. Silicis silicio dioksidas. Kodėl yra naudojamos nanomedžiagos Jos suteikia gaminiui išskirtinių savybių. Pateiksime keletą pavyzdžių. Kosmetinių produktų. Apsaugos nuo saulės kremuose ir kai kuriuose apsaugos nuo senėjimo produktuose. Potencialūs pavojai. Stiklo gamybai. Sidabro nanodalelės. Anglies nanovamzdeliai. Medicinos srityje. Patrauklu , ar ne ? Ar reikėtų nerimauti dėl nanodalelių. Vienasieniai anglies nanovamzdeliai. Daugiasieniai anglies nanovamzdeliai. Nanotitano dioksidas. Nanocinko oksidas. Nanotitano oksidas.


12. Rezorcinolis (Resorcinol) – dažiklis. Jo yra plaukų dažuose. Sukelia skydliaukės disfunkciją.

15. Aliuminio druskos (Aluminum salts) – toksiškos medžiagos. Naudojamos dezodorantuose ir antiperspirantuose, kremuose nuo saulės. Sutrikdo skydliaukės hormonų veiklą.

18. Phenoxyethanol Naudojamas įvairiuose kremuose Tikslas: konservantas. Nepageidaujamas poveikis: kancerogenas, mutagenas ir toksinis.

Didėjant nanotechnologijų taikymo galimybėms, daugelis šios srities šalininkų teigia, kad nanotechnologijos yra neatskiriama „žalesnės“, darnesnės ateities dalis. Ar yra pagrindo taip teigti? Gal įdiegę nanotechnologijas tik sukursime dar toksiškesnes medžiagas, paskatinsime daugiau gaminti ir vartoti bei sumažinsime galimybes pasirinkti, kaip kurti savo gyvenimą ir kaip gyventi? Nano graikų k. nannos („nykštukas“) apibūdina milijardąsias vieneto metro dalis. Nanotechnologijos apima medžiagas ir objektus ne didesnius nei apytiksliai 100 nm (paprastai kalbama apie 1-100nm daleles), o tai reiškia atomų ir molekulių lygmenį. Ar įsivaizduojate, koks tai dydis? Žmogaus plauko storis yra apie 80 000 nm, įprasto kopijavimo popieriaus storis apie 100 000 nm, dolerio banknotas yra 100 000 nm storio... Taigi, padalinkite plauką 800 kartų ir gausite 100 nm!

Sporto prekės (dviračių detalės,teniso raketės, golfo lazdos), filtravimo ir saugojimo prietaisai, organiniai šviesos diodai (OLED), kompiuterių RAM, kosmetika, kompiuterių techninė įranga, saulės baterijos, vaizduokliai...

Nustatytas ląstelių dauginimosi slopinimas, sumažėjusios ląstelės adhesinės savybės, oksidacinis stresas,būdingas daugeliui ligų (tokių kaip aterosklerozė, Parkinsono liga,sutrikusi širdies veikla, Alzheimerio liga), granuloma ir audinių uždegimas priklausomai nuo dozės.

Nustatyti plaučių pakenkimai (vėliau mirtis), stipriai padidėjęs uždegimų skaičius, astma sergančioms pelėms pasireiškė kvėpavimo takų fibrozė (skaidulinio audinio uždegimas).

Nustatyta: pažeistos mitochondrijų funkcijos,sutrikusi ląstelės medžiagų apykaita ar žūtis,ląstelių dydžio sumažėjimas ir for netaisyklingumas, galimas poveikis vyrų reprodukcijos sistemai.

Nustatyti energijos gamybos sutrikimai mitochondrijose,pažeistos kepenys ir inkstai, TiO2 kaupiasi kepenų,blužnies, inkstų ir plaučių audiniuose, susilpnėjusios organizmo apsauginės funkcijos, nanodalelės aptiktos palikuonių smegenyse ir sėklidėse.

Nustatytas mieguistumas, vėmimas ir viduriavimas,inkstų pakenkimai ir anemija, kepenų, širdies ir blužnies pakenkimai, gali pažeisti DNR, sukelia oksidacinį stresą ląstelėse

Nanosidabras – tai viena plačiausiai naudojamų nanomedžiagų įvairiausiuose vartotojams skirtuose produktuose dėl savo stiprių antibakterinių savybių.Yra pakankamai įrodymų, kad didelė dalis nanosidabro pateks į nuotekas.

Nanotitano dioksidas. Nors paprastai tradicinės formos titano dioksidas laikomas saugiu, kai kurie tyrimai parodė, kad TiO2 nanodalelių ilgalaikis poveikis yra neigiamas. Nanotitano oksidas yra labai plačiai naudojamas įvairiausiuose vartotojams ir pramonei skirtuose produktuose, todėl neišvengiamai dideli šios medžiagos kiekiai atsidurs aplinkoje. TiO2 nanodalelių koncentracija aplinkoje gali pasiekti tokią, kuri neigiamai veikia organizmus. Vis daugėja ženklų, kad nanotitano dioksidas gali būti kenksmingas žmogui.

  • Kosmetologija Aprašymas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2921 žodžiai)
  • Agnė
  • Kenksmingos cheminės medžiagos kosmetikoje Nanotechnologijos
    10 - 9 balsai (-ų)
Kenksmingos cheminės medžiagos kosmetikoje Nanotechnologijos. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kenksmingos-chemines-medziagos-kosmetikoje-nanotechnologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:46
×