Kenksmingos medžiagos vartojamos pramonėje, žemės ūkyje, buityje, jų poveikis žmogui ir aplinkai, apsisaugojimo priemonės


Saugos referatas. Įvadas. Perspėjimo ir informavimo apie gresiantį ar susidariusį įvykį organizavimas ir gyventojų evakavimas. Gyventojų ir civilinės saugos sistemos subjektų perspėjimas ir informavimas. Pavojingos cheminės medžiagos. Pavojingos cheminės medžiagos pasižymi šiomis savybėmis. Cheminių medžiagų patekimas į žmogaus organizmą ir poveikis jam. Lietuvoje naudojamos kenksmingos medžiagos. Kenksmingos medžiagos vartojamos pramonėje, jų poveikis žmogui ir aplinkai, apsisaugojimo priemonės. Cheminių medžiagų naudojimas buityje. Kenksmingos medžiagos buitinės chemijos sudėtyje. Skalbimo milteliai. Muilas. Indų plovimo priemonės. Buitinės chemijos priemonės su chloru. Priemonės su dioksinais. Priemonės turinčios formaldehido. Pavojingos atliekos buityje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kenskmingos medžiagos yra tokios medžiagos, kurios kenkia arba gali pakenkti musų sveikatai, nepriklausomai nuo jų paskirties. Net jeigu tai medžiaga šalinti kitas medžiagas, purvą, užteršimus, tai pažeidžia musų organizmą kaip išorėje, taip ir viduje.

Žmonės, kad supaprastinti sau gyvenimą, sutaupyti lėšų bei laiko, naudoja kenksmingas medžiagas visose mus supančiose srityse. Kenskmingos medžiagos yra naudojamos net mūsų pačių higienai, namų ar kitų patalpų tvarkymui, automobiliuose ir kitose aplinkose. Tai tapo kasdienybe ir nepastebim kaip silpnėja musų imuninė sistema ir organizmas dėl paprastų, kaip atrodo, dalykų.Paprasčiausias muilas ar indų ploviklis gali būti kenksmingas, sukelti alergines reakcijas ar uždegimus.

Šiame darbe iš arčiau ir išsamiau aptarsim iš civilinės saugos pusės apie medžiagas, jų panaudojimą, žalą sveikatai ir aplinkai bei kaip apsisaugoti nuo pavojaus. Išanalizuosim kai kurių buitinių preparatų pavojų, žemės ūkyje ir pramonėje pavojingų medžiagų panaudojimą.

Cheminių medžiagų patekimas į žmogaus organizmą ir poveikis jam

Norint palaikyti švarą ir dezinfekuoti aplinką mes naudojame daug cheminių junginių. Kaip efektyngai šios priemonės neveiktų ir kokios švaros nepasiektumėte, visos jos yra kenksmingos mūsų sveikatai. Paviršinio aktyvumo medžiagos, chloras, anglies dioksidas, fenolis, formaldehidas, acetonas, amoniakas, fermentai, abrazyvai, enzimai, aromatinės medžiagos,skalbimo milteliai, įvairūs valikliai,indų plovimo priemonės, oro aromatizatoriai ir gaivikliai, indai, drabužiai, žvakės– tai nepilnas kenksmingų medžiagų sąrašas. Naudojimas tokias medžiagas gali sukelti įvairias ligas, tokios kaip bronchinę astmą. Pagal atliktą tyrimą, įrodyta, kad po priemonių naudojimų uždaroje patalpoje, oras lauke yra net septynis kartus švaresnis nei namie. Nors buitinė chemija yra sintetinė, jos pagrindiniai komponentai biologiškai agresyvūs, nes naudojami valymui ir dezinfekcijai. Medžiagos kurios naikina kitas medžiagas, nesvarbu, kad tai nešvarumai, gali kenkti žmogui. Tokios medžiagos dažniausiai sukelia odos sudirginimą, uždegimą ar suerzinimą. Gali pažeissti jūsų akis sukeldami uždegimą ar nosies gleivinę kvapu. Taip pat, po ilgo naudojimo cheminių medžaigų prasideda migrenos priepuoliai.

Visa tai priklauso nuo žmogaus organizmo ir imuninės sitemos. Labiausiai jautrus yra vaikai, nėščios moterys, žmonės su jautria oda.

Visų baliklių sudėtyje yra chloro. Baliklyje yra junginiai išskiriantys chlorą. Tai galite perskaityti ant pakuotės. Pavyzdžiui baliklis „Ac“ yra natrio hipochlorito tirpalas.

 • Sauga Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Tomis
 • 20 puslapių (4254 žodžiai)
 • Universitetas
 • Saugos referatai
 • Microsoft Word 126 KB
 • Kenksmingos medžiagos vartojamos pramonėje, žemės ūkyje, buityje, jų poveikis žmogui ir aplinkai, apsisaugojimo priemonės
  10 - 7 balsai (-ų)
Kenksmingos medžiagos vartojamos pramonėje, žemės ūkyje, buityje, jų poveikis žmogui ir aplinkai, apsisaugojimo priemonės. (2015 m. Rugsėjo 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/kenksmingos-medziagos-vartojamos-pramoneje-zemes-ukyje-buityje-ju-poveikis-zmogui-ir-aplinkai-apsisaugojimo-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:53