Kenksmingos medžiagos


Pavojingos cheminės medžiagos. Lietuvoje yra naudojamos šios kenksmingos medžiagos. Amoniakas. Amoniakas, NH3 – dujinis azoto ir vandenilio junginys. Savybės. Apsinuodijus amoniaku. Benzinas. Chloras. Asbestas. Gyvsidabris. Švinas. Sieros rūgštis. Naudojimas. Mazutas. Išvados.

vertindami riziką, o prireikus, peržiūrėdami patį vertinimo procesą, pašalindami rizikos šaltinį arba, jeigu tai neįmanoma, sumažindami riziką, ir vykdydami stebėseną siekdami užtikrinti, kad kontrolės priemonės būtų veiksmingos.Lietuvoje pavojingos medžiagos klasifikuojamos į 4 klases: Ypač pavojingos; Labai pavojingos; Vidutiniškai pavojingos; Mažai pavojingosLietuvoje yra naudojamos šios kenksmingos medžiagos:amoniakas, benzinas, metanolis, chloras, asbestas, mazutas, aviacinis kuras, amonio nitratas, sieros rūgštis, azoto rūgštis. Būtina paminėti kad prie kenksmingų medžiagų taip pat priskiriami įvairūs deginiai, tokie kaip akroleinas, azoto oksidai ir kiti, kurie išsiskiria automobilio variklio darbo metu.Akroleinas yra variklių deginiuose. Jis sukelia žmogaus viršutiniųjų kvėpavimo takų uždegimą ir kenkia akims.

Azoto oksidai yra variklių deginiuose. Jie sukelia galvos skausmus, gali pakeisti kraujo sudėtį.

Deguonies viendeginis išmetamas su deginiais. Dirbantysis juo gali apsinuodyti ar net mirti.

Metanolis naudojamas dažams, lakams ir kitoms riebalinėms medžiagoms skiesti. Jis labai kenkia nervų sistemai. Apsinuodyti galima kvėpuojant, per odą ir pakliuvus į organizmo virškinimo organus.

Būtina paminėti, kad kenksmingomis medžiagomis taip pat yra laikomi įvairūs šarmai, rūgštys bei dervos. Rūgštys naudojamos akumuliatorinėse ir lituojant. Jos gali nudeginti odą ir pakenkti regėjimui. Tuo tarpu šarmai naudojami plaunant detales. Jie, kaip ir rūgštys, gali apdeginti odą.

  • Sauga Konspektas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1058 žodžiai)
  • Darius
  • Kenksmingos medžiagos
    10 - 4 balsai (-ų)
Kenksmingos medžiagos. (2014 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kenksmingos-medziagos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:27
×