Kepeninė siurbikė


C. Šalinimo sistema. A. Dauginimosi sistema B. Virškinimo sistema.

● Kepeninė siurbikė parazituoja galvijų, avių, žiurkių, ožkų, kiaulių triušių,elnių, stirnų ir žmogaus kepenyse, tulžies latakuose bei tulžies pūslėje.

Šie žinduoliai yra definityviniai (galutiniai) šeimininkai.

● Kepeninės siurbikės kiaušinėliai su išmatomis patenka į vandenį. Iš kiaušinėlių išsirita miracidija (blakstienota lerva).

● Miracidija juda vandenyje ir įsisiurbia į kūdrinukės kūną (kepenis, lytinę liauką), kuriame praeina tris stadijas sporocistą, rediją, ir dukterinę rediją , išsivysto cerkarija. (uodegotoji lerva).

● Cerkarija išeina iš moliusko, laisvai plaukioja vandenyje. Po to prisitvirtina prie vandens augalo, apsitraukia plėvele ir virsta adoleskarija.

● Gerdami kūdros vandenį arba ėsdami žolę, kur būna adoleskarijų, galvijai apsikrečia fasciolioze. Gyvulio žarnyne adoleskarijų apvalkalėlis ištirpsta ir parazitas įsiskverbia į kepenis, tulžies latakus, kur lytiškai bręsta.

Parašykite sutrumpintai dauginimosi schemą.

Marita – suaugėlis.

Miracidija – blakstienota lerva, kurios priekinėje dalyje yra straubliukas ir akys. Kūno viduje yra protonefridijos ir gemalai iš kurių vystosi nauja partenita. Ji ieško moliusko, ištirpina jo audinius, patenka į moliusko kepenis ar lytines liaukas.

  • Biologija Aprašymas
  • Microsoft Word 14185 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (746 žodžiai)
  • Modesta1996
  • Kepeninė siurbikė
    10 - 4 balsai (-ų)
Kepeninė siurbikė. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/kepenine-siurbike.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:35
×