Kepenų ir tulžies pūslės vėžys


Tulžies vėžys. Tulžies latakų vėžys. Tulzies pusles vezys simptomai. Tulžies pūslės vėžio simptomai. Kepenu vezys. Tulžies pūslės auglys. Tulzies vezys simptomai. Metastazinis kepenų vėžys. Kepenu lataku vezys. Tulzies auglys.

Kepenys yra gyvybinis organas, perdirbantis į kraują patekusias chemines medžiagas, - suskaido jas į junginius, kuriuos organizmas gali arba pasisavinti, arba pašalinti per inkstus. Kepenų fermentai dalyvauja riebalų virškinime. Nuo kepenų veiklos tiesiogiai priklauso viso organizmo veikla. Netinkamas maistas ir gėrimai kenkia kepenų veiklai. Kepenis gali pažeisti alkoholio ir kofeino perteklius. Dėl vidurių užkietėjimo, kurį gali sukelti ląstelienos ir skysčių trūkumas, toksinai per žarnų sieneles pakartotinai rezorbuojasi į kraują, kepenys turi papildomai juos perdirbti ir gali neatlaikyti tokio krūvio. Įvadas. Kepenų navikai. Tulžies pūslės navikai. Išvados. Literatūra.

Kepenys atlieka daug gyvybiškai svarbių funkcijų. Valo ir išgrynina praeinantį pro jį kraują. Skaido visą eikepenų pagrindinė funkcija filtruoti viską ka jūs suvalgote. Tai apsaugo jus nuo infekcijų, pašalina bakterijas ir kitas toksines medžiagas iš kraujo ir leidžia išlikti sveikam. Jūsų kepenyse saugomi energijos ištekliai, kurių reikia raumenims, taip pat kepenys svarbios reguliuojant cukraus kiekį kraujuje, kontulžies funkcija virškinimui itin didelė. Tulžies šarminis sekretas neutralizuoja rūgštų skrandžio turinį, pakliuvusį į dvylikapirštę žarną ( čia itin didelės reikšmės turi tulžies druskos – bikarbonatai ), ir slopina jo veikimą. Jos rūgštys aktyvina kasos sulčių fermentą lipazę, skatina tripsiną, tirpdo riebiąsias rūgštis.

Manoma, kad tulžies rūgštys veikia ne tik kaip riebalų emulgatoriai, jos dar padeda fermentų veikiamiems riebalams prasiskverbti pro žarnų sienelę, skatina žarnų peristaltiką ( stingant tulžies, užkietėja viduriai ) ir kovoja su mikrobais. Riebaluose tirpstantys vitaminaikepenų, tulžies pūslės ir tulžies latakų navikai dažnai yra vadinami hepatobiliarinės šios srities gerybiniai navikai būna gana retai. Jie gali formuotis iš visų šios srities audinių : jungiamojo audinio, kraujagyslių, limfagyslių, epitelinio audinio, kepenų ląstelių.

Gerybinių navikų klinika yra neryški. Dažniausiai jie randami atsitiktinai kitų operacijų metu. Jei navikas yra po kepenų kapsule, ją ištempia, tuomet ligoniui gali skaudėti po dešiniu šonkaulių lanku. Jei navikas auga giliai kepenyse, nebūna jokios klinikos, nes gelta nepasireiškia, nors užspaudžiamos smulkios kraujagyslės ir kepenų latakai. Paviršinius kepenų navikus, jiems išaugus, galima apčiuopti per pilvo sieną dešiniajame pašonkaulyje.

Gydymas – operacinis. Jei navikai auga organo paviršiuje, - tai pašalinama nesunkiai. Esant dhepatobiliarinės srities piktybiniams navikams priklauso kepenų, tulžies pūslės ir tulžies latakų vėžys.

Kepenų vėžys. Jis būna pirminis ir metastazinis. Pirminis, kai auga iš įvairių kepenų audinių, ir metastazinis, kai metastazuoja iš kitų organų.

Kepenų pirminis vėžys yra gana reta liga, tačiau įvairiose pasaulio šalyse žmonės juo serga labai nevienodai. Dažniausiai serga japonijoje apie 15 % žmonių, italijoje apie 12 %, Lietuvoje apie %. Dažniausiai vėžys pažeidžia tulžies latakus ; kepenų pirminis vėžys Lietuvoje yra reta onkologinė liga.

Kepenų pirminio vėžio atsiradimo priežastys kol kas nevisiškai aiškios.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (1887 žodžiai)
  • Kolegija
  • Antonina
  • Kepenų ir tulžies pūslės vėžys
    10 - 1 balsai (-ų)
Kepenų ir tulžies pūslės vėžys. (2011 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kepenu-ir-tulzies-pusles-vezys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:02
×