Kepenys ir tulžies pūslė


Medicinos skaidrės.

Kepenys ir tulžies pūslė. Kepenys - Hepar. Kepenys - didžiausia. Fukcijos. Gamina tulžį. Iš kraujo atnešamų amino rūgščių ir polipeptidų sintetina baltymus. Kepenis dengia Iš išorės serozinis dangalas -tunica serosa. Kepenų skiltelė yra mažiausia makroskopiškai matoma. Topografija. Kepenys yra pilvo ertmės priekinėje dalyje. Paviršiai. Facies diaphragmatica – diafragminis paviršius Atkreiptas į diafragmos pusę. Facies visceralis – visceralinis paviršius Nukreiptas į pilvo ertmės organų pusę. Visceralinio paviršiaus įspaudai. Impressio esophagea. Kepenų kraštai. Margo dorsalis – viršutinis kepenų kraštas – yra bukas ir storas. Kepenų skiltys. Yra 4 pagrindinės kepenų skiltys Lobus hepatis sinister – kairioji skiltis. Kepenų raiščiai. Lig. coronarium hepatis – vainikinis raištis. Lig. teres hepatis – apvalusis raištis. Tulžies pūslė – Vesica fellea. Tulžies pūslė - kriaušės formos maišelis. Tulžies pūslė skirstoma į Fundus vesicae felleae – dugną. Tulžies pūslės dugnas. Tulžies pūslės sieną sudaro Tunica mucosa vesicae felleae – tulžies pūslės gleivinė. Pūslės gleivinė raukšlėta. Iš dešiniosios ir. Bendrojo tulžies latako gale žiedinis raumenins sluoksnis formuoja tulžies latako sutraukiamąjį raumenį (m. Ligos. Hepatinė lipidozė. Kepenys pageltonuoja, tampa riebalingos ir padidėja.


Kepenys - didžiausia organizmo liauka. Plokščias, raudonai rudas organas. Būdinga mišri sekrecija: gamina tulžį ir išskiria per latakus; gamina hormonus, kurie patenka tiesiai į kraują.

Kepenų skiltelė yra mažiausia makroskopiškai matoma, jos viduryje yra centrinė vena, o kampuose tarpskiltelinės arterijos, venos ir tulžies latakėliai – kepenų triada - trias hepatica.

Kepenys yra pilvo ertmės priekinėje dalyje, už diafragmos, didesnė jų dalis – dešiniosios pašonės srityje. Jų dydis priklauso nuo gyvulio rūšies, veislės bei amžiaus. Gyvuliui senstant kepenys atrofuojasi, todėl jaunų gyvulių kepenys yra daug sunkesnės ir didesnės.

Facies visceralis – visceralinis paviršius: Nukreiptas į pilvo ertmės organų pusę; Viduryje yra duobelė – porta hepatis – kepenų vartai. Tai įduba, pro kurią į kepenis įeina kepenų arterija, išeina kepenų vena ir bendrasis kepenų latakas (ductus hepaticus), o aplink išsidėsto limfiniai mazgai; Žemiau yra nedidelis įdubimas – fossa vesicae felleae - tulžies pūslės duobė; Liečiasi su skrandžiu, kasa, dvylikapiršte žarna, gaubtine žarna ir dešiniuoju inkstu, tad jame yra tų organų įspaudai.

Impressio esophagea - stemplinis įspaudas Impressio gastrica - skrandinis įspaudas Impressio reticularis - tinklaininis įspaudas (eq – ne) Impressio omasica - knygeninis įspaudas Impressio duodenalis - dvylikapirštės žarnos įspaudas Impressio colica - gaubtinės žarnos įspaudas Impressio cecalis (eq) - aklosios žarnos įspaudas Impressio renalis - inkstinis įspaudas (Su - ne) Impressio adrenalis - prieinkstinės liaukos įspaudas.

Tulžies pūslė - kriaušės formos maišelis, kuriame laikinai kaupiasi kepenų gaminama tulžis.

  • Medicina Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Inga
  • 22 puslapiai (720 žodžių)
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 3539 KB
  • Kepenys ir tulžies pūslė
    10 - 9 balsai (-ų)
Kepenys ir tulžies pūslė. (2016 m. Vasario 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/kepenys-ir-tulzies-pusle.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:52