Kertinės efektyvių vadovų savybės Kodėl efektyvių vadovų mažai?


Įvadas. Vadovų tipai. Kertinės efektyvaus vadovo savybės. Efektyvių vadovų stygius. Išvados. Literatūra.


Tai užsispyręs, agresyvus, energingas ir savimi pasitikintis. Darbuotojus valdo baudimais ir drausme, mėgsta kontroliuoti kiekvieną jų žingsnį. Nepaisant to, daugumai patinka dirbi vadovaujant į despotizmą linkusiam viršininkui, nes jis nepanikuoja ištikus krizei, skatina, verina ir drąsina ambicingus darbuotojus, kurie gerai susidoroja su savo pareigomis. Vadovas – despotas atvirai kritikuoja aplinkinius, net tuos, kuriems pats yra pavaldus. Todėl reikėtų pasistenkti neimti jo kritikos giliai į širdį. Susitelkti ne į minusus, o į pliusus, tai yra, į patirtį, kurią įgysite dirbdami su tokiu žmogumi. Kad surasti bendrą kalbą reikėtų elgtis nuspėjamai ir visada informuoti jį apie kiekvieną veikloje atliekamą žingsnį. Reikia tapti profesionalu toje srityje, kurioje jis prastai gaudosi, prisiimti darbus, kuriuos jam daryti nepatinka.

Toks vadovas mikliai keičia savo elgesį priklausomai nuo situacijos, Jis gali būti malonus, jautrus, tiesmukas bei abejingas ir puikiai suderina savyje visas šias savybes. Vadovo pasitikėjimas savimi ribojasi su pasipūtimu. Siekdamas išlaikyti valdžią jis nesigėdija atvirai manipuliuoti žmonėmis ir yra tikras, kad kiti elgiasi taip pat. Toks viršininkas niekada nesiims aiškinti pavaldiniams savo sprendimų logikos. O kritinėje situacijoje jam nieko nereiškia paaukoti kurį nors iš pavaldinių. Nepaisant visų trūkumų, rasti bendrą kalbą su tokiu vadovu įmanoma. Prisitaikantis prie aplinkos vadovas – reiklus žmogus ir jis niekada neparodys savo tikrojo veido. Jį reikia smulkiai informuoti apie viską kas vyksta, bet susilaikyti nuo asmeniškumų [6].

Šio tipo vadovas mėgsta daryti įspūdį aplinkiniams ir būti dėmesio centre. Apimtas pykčio jis gali mėtyti daiktus, o užėjus gerumui – dovanoti dovanas visiems iš eilės. Jis nepasižymi įžvalgumu ir apdairumu. Negali pakęsti susirinkimų ir pristatymų, kur pagrindinis žaidėjas ne jis. Vadovas – aktorius kunkuliuoja energija ir niekada nepraleis progos suspindėti savo talentu, kad tik būtų žiūrovų. Darbas su tokiu žmogumi – tai lyg važinėjimasis amerikietiškais kalneliais. Lyginant su kitais vadovais, šis dažnai būna reiklesnis savo pavaldiniams. Todėl dažnai darbuotojai yra priversti ilgai dirbti vakarais ir savaitgaliais. Beje, toks žmogus kaip niekas kitas sugeba darbą paįvairinti gyvomis emocijomis. Nors vadovą – aktoriu sunku kontroliuoti, jį galima pakreipti į reikiamą pusę. Aktoriui reikalinga publika, todėl reikia jo klausyti ir nevengti prašyti pagalbos, jeigu jos tikrai reikia. Jam reikalingi disciplinuoti kariai, vykdantys nurodymus ir neužduodantys nereikalingų klausimų.

Vadovas – egocentrikas labiausiai rūpinasi savo persona, todėl darbuotojams kritiniu momentu pirmiausia reikėtų pagalvoti, kaip save apsaugoti ir iš anksto pasirūpinti nekaltumo įrodymais.

Apibendrinant galima teigti, jog yra šeši skirtingi vadovų tipai. Tai būtų: despotas, prisitaikantis prie aplinkos, aktorius, intelektualas, egocentrikas ir lyderis. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų ir trūkumų. Štai despotas yra labai užsispyręs, bet savimi pasitikintis vadovas taip pat savimi pasitiki ir aktorius, bet jis yra labai reiklus savo pavaldiniams. Intelektualas labai vertina savo pavaldinių darbą ir visada jų išklauso, o vadovas egocenrikas atvirkščiai – jam pavaldinių nuomonė yra visiškai neidomi ir sprendimus jis priima su niekuo nesitardamas. Vadovas – prisitaikantis prie aplinkos yra nenuspėjamas bei labai dažnai manipuliuojantis žmonėmis. O vadovas – lyderis niekuomet nemanipuliuos savo darbuotojais, jis juos gerbia, moko juos ir pats mokosi iš jų.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2842 žodžiai)
  • Kolegija
  • Veta
  • Kertinės efektyvių vadovų savybės Kodėl efektyvių vadovų mažai?
    10 - 2 balsai (-ų)
Kertinės efektyvių vadovų savybės Kodėl efektyvių vadovų mažai?. (2018 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kertines-efektyviu-vadovu-savybes-kodel-efektyviu-vadovu-mazai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 16:43
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo