Ketaus mikrostruktūrų tyrimas


Laboratorinis darbas nr. Ketaus mikrostruktūros tyrimas. Teorijos klausimai. Darbo tikslas. Darbo užduotis ir atlikimo tvarka. Ketaus rūšis. Ketaus žymėjimas. Grafito forma. Metalo pagrindo struktūra. Mikrostruktūra ( nupieštiIšryškinta. Lst en iso. En-gjs. Rutulinio pavidalo. Feritas. /. Gost. ВЧ. Lst en iso. Laisvojo grafito pavidalu.

Ketus pagal anglies modifikaciją skirstomas į:

Grafitinio ketaus rūšis nustatoma pagal jame esantį grafito išsidėstyma t.y pilkasis ketus turės plokštelės formos grafito struktūra, stiprusis ketus turės rutuliukų formos struktūrą, kalusis turės dribsnių formos struktūrą.

Ketaus mechaninės savybės labai priklauso nuo jo grafito formos. Pvz:

Pilkasis ketus tai plieno pagrindas su plokštelinio grafito intarpais. Kadangi grafitas labai minkštas ir nestiprus, tai tempiamas jis beveik nesipriešina. Todėl grafito intarpus galima laikyti metalo įpjovomis ir tai sumažina atsparumą tempimui. Kuo smulkesni grafito intarpai ir kuo jų mažiau, tuo mažiau pažeistas metalinis pagrindas, t.y. kuo mažiau jame anglies, tuo geresnis ketus.

Kalusis ketus. Kalusis ketus yra tąsesnis už pilkąjį, bet ir jo negalima apdoroti kalimo būdu. Jis yra didesnio tąsumo todėl, kad grafito intarpai yra ne plokštelių, bet dribsnių pavidalo.

Stiprusis ketus. Jis dar vadinamas ketumi su rutuliniu grafitu. Šio ketaus metalinis pagrindas yra mažiau susilpnintas, todėl jis yra stipresnis, jį galima efektyviau apdoroti termiškai. Stipriuoju ketumi daug kur galima pakeisti plieno liejinius arba kaltinius.

  • Microsoft Word 223 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (745 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kazys
  • Ketaus mikrostruktūrų tyrimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Ketaus mikrostruktūrų tyrimas. (2015 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/ketaus-mikrostrukturu-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 00:27
×