Keturpolio tyrimas


Laboratorinis darbas nr. Keturpolio tyrimas. Darbo tikslas. Kontroliniai klausimai. Darbo eiga. Režimas Matavimų duomenys. Matavimų duomenys. Laboratorinio darbo gynimas. Skaičiavimo formulės. Darbo rezultatai.

Ką vadiname keturpoliu? Kokios yra keturpolio ekvivalentinės schemos? Kokias keturpolių rūšis žinote, kuo jos skiriasi?

Kokios yra keturpolio simetrijos sąlygos? Kaip apskaičiuojamos keturpolio atstojamosios schemos varžos panaudojant keturpolio koeficientus (schemų tipai „T“ ir „П“)?

Ką vadiname keturpolio būdingosiomis varžomis, kaip jos apskaičiuojamos, kokia jų reikmė?

Ką vadiname keturpolio perdavimo koeficientu, kaip jis apskaičiuojamas, kokia jo reikšmė? Ką vadiname slopinimo bei fazės koeficientais, kaip jie apskaičiuojami? Kokiais matavimo vienetais matuojamas slopinimas bei fazės koeficientas?

Ką vadiname keturpolio perdavimo funkcija? Keturpolio srovės ir įtampos perdavimo funkcijos?

Parašyti tirto keturpolio srovės ir įtampos perdavimo funkcijas?

Kokius žinote keturpolio jungimo būdus? Nubraižyti. Paaiškinti skirtumus.

Kaip sudaromos apskritiminės diagramos srovėms I1 ir I2 ?

Kokiu reiškiniu remiantis yra nustatomas keturpolio grandinės trumpojo jungimo ir tuščiosios veikos kompleksinių varžų fazės kampo ženklas? Paaiškinti.

Paaiškinti darbo eigą ir bandymų rezultatus.

Pastaba: Fazinių kampų (10, (1t, (20, (2t ženklo nustatymui, reikia už ampermetro įjungti nedidelę talpą. Srovė fazėje atsilieka nuo įtampos, jeigu pirmojo ampermetro parodymai mažėja prijungus papildomą kondensatorių (kampas teigiamas), priešingu atveju - srovė faze pralenkia įtampą (kampas neigiamas). Ši pastaba tinka, kai keturpolis yra sudarytas iš ritės, kondensatoriaus ir varžos. Kai keturpolyje yra tik vieno pobūdžio reaktyvusis elementas, kampo ženklas yra nustatomas pagal rekatyviojo elemento varžos ženklą.

  • Elektrotechnika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 107 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1113 žodžiai)
  • Gground
  • Keturpolio tyrimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Keturpolio tyrimas. (2015 m. Rugsėjo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/keturpolio-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:30
×