Kibernetinės atakos skaidrės


Kibernetinės Atakos. Kas yra kibernetinė ataka? Kibernetinė ataka. Kibernetinių atakų žala. Valstybės ir privačios struktūros patiria milijardinių nuostolių dėl intelektualinės nuosavybės vagysčių. Kibernetinių atakų rūšys. Naudojamų yra virš 30 skirtingų atakų rūšių. DDoS atakos. Populiariausia ir greičiausiai plintanti atakų rūšis. Organizacijos. Didžioji dalis atakų išlieka anonimiška ir apie organizatorius niekas nesužino. Situacija Lietuvoje. Lietuva, kaip ir daugelis kitų valstybių. Incidentai Lietuvoje. M. Pažeista duomenų bazė Uab “Penki kontinentai” 2007m. Problema didėja. Kiekvienais metais įvairių atakų kiekis nenuvaldomai didėja. Įdomūs faktai. Brangiausiai kainavęs virusas pasaulyje „MyDoom“. Šaltiniai.


Naudojamų yra virš 30 skirtingų atakų rūšių, kurių kiekviena Turi savo atmainų. Pagrindinės rūšys:.

Backdoors (galinio įėjimo) – Prie paprastų failų prikabinamas neaptinkamas virusas, kuris patekęs į sistemą perima jos valdymą. DDoS/Denial Of Service attack (prieigos uždraudimo) – Į sistemą siunčiamas milžiniškas užklausų kiekis, kuris užlaužia sistemą. SQL injection (kodo iįterpimas) – specialios koduotės puslapiai yra pertvarkomi taip, kad atskleistų užrakintą informaciją. Trojan horse (Trojos arklys) – savotiškas virusas, kuris netik plinta kompiuteriuose ir lieka pasislėpęs, tačiau ir vykdo įvairias programas be savininko žinios Exploits (skylių ieškojimas) – subtili šaka, kurios metu kiekviena atskira programa yra ištiriama ir jos koduotėje ieškoma skylių, kurių dėka galima gauti prieigą prie informacijos. Dažniausiai naudojama konkrečiose programose.

Ši atakų rūšis tampa pagrindiniu ir galingiausiu kibernetiniu ginklu. Šias atakas, palyginti, vykdyti yra labai paprasta. Vienas asmuo, turėdamas savo užkrėstų kompiuterių tinklą, vienos atakos metu gali padaryti milijardus eurų žalos. Apsaugos nuo DDoS atakų nėra, ir turbūt niekados nebus, nes jos pagrįstos papraščiausiais interneto pagrindais. Didelio mąsto atakos sukėlėjų susekti praktiškai neįmanoma.

Kiekvienais metais įvairių atakų kiekis nenuvaldomai didėja. Tai lemia tobulėjančios technologijos ir jų svarba mūsų gyvenime.

Brangiausiai kainavęs virusas pasaulyje „MyDoom“.

  • Technologijos Skaidrės
  • MS PowerPoint 5128 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (464 žodžiai)
  • Aurimas
  • Kibernetinės atakos skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Kibernetinės atakos skaidrės. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kibernetines-atakos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 03:01
×