Kibernetinės atakos


Dalykinė rodyklė. Įvadas. Kibernetinė ataka – kas tai? Kibernetinių atakų faktoriai. Baimės faktorius. Žalos faktorius. Pažeidžiamumo faktorius. Kibernetinių atakų vykdymo būdai. Ddos. Sql injekcija. Žymiausios kibernetinės atakos. „Morris” kirminas. „MafiaBoy“ DDoS puolimai. PlayStation Network nulaužimas. Orginalioji logine bomba. Epsilon ataka. Kaip apsisaugoti nuo kibernetinių atakų? Išvados. Naudotų šaltinių sąrašas.

Kibernetinės atakos – bet kokio tipo puolamieji manevrai valdomi pavienių žmonių ar grupuočių, nukreipti į kompiuterinės informacijos sistemas, infrastruktūras, kompiuterių tinklus ar personalinius kompiuterius. Atakos, dažniausiai atliekamos iš anonimiškų šaltinių, gali pavogti, pakeisti ar net sunaikinti taikinį įsilaužiant į pažeidžiamą sistemą. Pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, kibernetinės atakos vis dar mažai suprantamas dalykas, kuriam nėra skiriama daug dėmėsio, tačiau tokių atakų ateityje tik daugės, o universalių apsiginimo nuo jų metodų nėra, todėl ir pasirinkau šią temą. Šiame referate plačiau išnagrinėsiu kas yra kibernetinės atakos bei kiberterorizmas, kuriose šalyse jos populiariausios, pristatysiu pagrindinius faktorius dėl kurių jos vyksta, paminėsiu didžiausias ir nuostolingiausias įvykusias kibernetines atakas, bei supažindinsiu su galimybėmis kaip nuo jų apsisaugoti.

Dažniausiai pasitaikantis faktorius, kai teroristai sukuria baimės pojutį žmonių, įvairių grupių ar tautų. Pavyzdžiui, 2002-ais metais įvykęs Bali naktinio klubo bombardavimas sukėlę baimę tarp turistų, kurie dažnai ten lankydavosi. Po sprogimo turistų susidomėjimas šia vieta ženkliai sumažėjo dėl mirties baimės.

Žalos faktoriuje, esmė yra atakos padaryti nuostoliai ir įgytas neigiamas viešumos įvertinimas. Pavyzdžiui, 1999-aisiais atakos nukreiptos prieš Amazon.com tinklą padarė jį neprieinamu. Kompanija patyrė finansinę žalą dėl sustabdytos prekybos ir tai buvo paviešinta visam pasauliui.

Pažeidžiamumo faktorius parodo kaip lengvai organizacijos ar valdžios duomenys yra pažeidžiami per kibernetines atakas. Kibernetiniai teroristai įsilaužia į vyriausybes svetaines, dažnai panaudodami „skyles“ esančias svetaines kode. Tokių atakų kūrėjai dažnai palieką savo inicialus, ar slapyvardžius kad žmonės žinotų kieno tai darbas.

Šios rūšies atakos nepraeina be pasekmių: kai kam tai gresia nuostoliais, o kai kam net ir reputacijos praradimu. Neprieinamas tinklalapis daugeliui organizacijų reiškia negautas pajamas, o apsaugos nuo atakos išlaidos ar kreipimasis į kitus interneto tiekėjus skaudžiai atsiliepia biudžetui. Apsauga nuo DDoS atakų ypač svarbi kompanijoms, kurių veiklai būtina, kad jų tinklalapiu nuolat galėtų naudotis klientai, pavyzdžiui, internetinės parduotuvės, tinklaraščių tarnybos, naujienų tarnybos ir t.t.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 902 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2002 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julijus
  • Kibernetinės atakos
    10 - 2 balsai (-ų)
Kibernetinės atakos. (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kibernetines-atakos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:35
×