Kiekybiniai metodai kursinis darbas


Įvadas. Koreliacinė regresinė analizė. Tyrimo tikslai. Koreliacinė analizė Y su kiekvienu X1,. , Xn (n=5). Porinė regresinė analizė Y su X3, X4 ir X. Daugianarė koreliacinė regresija Y su X3, X4 ir X. Aprašyti gautus rezultatus. Tyrimo rezultatų taikymo pavyzdžiai. Eksponentinio išlyginimo metodas. Gamybos planavimo uždavinys. Gamybos planavimo uždavinio sudarymas ir grafinis jo sprendimas (m≥3, n=2). SOLVER ir jautrumo analizės rezultatai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kursinio darbo tikslas - atlikti koreliacinę regresinę analizę ir nustatyti, ar egzistuoja stochastinis ryšys tarp veiksnių X ir Y, ir tarp kurių veiksnių egzistuoja funkcinė priklausomybė, atlikti prognozę slenkančio vidurkio ir eksponentinio išlyginimo metodais bei aprašyti gautus rezultatus. Taip pat sudaryti ir ištirti gamybos planavimo uždavinį.

Nustatyti įtakingiausius veiksnius ir jų ryšių stiprumą su Y bei rasti tų ryšių analitines išraiškas bei formas.

Savo užduotyje pasirinkau Y-gautas pažymys.. Nusprendžiau, jog mano Y įtaką daro šie veiksniai: X1 – lytis (1-mergina, 2 –vaikinas ); X2 –lankomumas; X3 – modulio kreditų skaičius; X4 – kiek laiko ruošėsi; X5 –. paskaitos tipas (paskaita - 1, pratybos – 2)

Vidutinis kvadratinis nuokrypis - tai kvadratinė šaknis iš dispersijos. Tai dažniausiai taikomas sklaidos matas ir išreiškiamas tais pačiais mato vienetais kaip ir požymio reikšmės bei parodo tų reikšmių nuokrypį nuo vidurkio vidutinį dydį (A. Pabedinskaitė. Kiekybiniai sprendimų metodai. Vilnius: Technika, 2005). Jis apskaičiuojamas:

Pagal apskaičiuotus duomenis, galima spręsti, jog stipriausias ryšys egzistuoja tarp X3, X4 ir X5, kadangi jų koeficientai artimiausi vienetui.

Kadangi ryšio stiprumo rodikliai įvertinami pagal parinktus atsitiktinius duomenis, būtina patikrinti jų reikšmingumą. Norint tai padaryti reikia nustatyti ar egzistuoja stochastinis ryšys tarp Y ir jo veiksnių X1, ..., X5. Koreliacijos koeficiento reikšmingumas tikrinamas naudojant Stjudento kriterijų. Jis apskaičiuojamas dviem būdais:

t statistinę- pagal formulę:

Laisvės laipsniai n-2 =23-2= 21;

Ryšys yra pakankamai reikšmingas, jei apskaičiuotoji statistika yra didesnė arba lygi lentelinei reikšmei. Pagal apskaičiuotus duomenys galima padaryti tokias išvadas, kad priklausomybė egzistuoja tarp X3, X4 ir X5. Šie koreliacijos koeficientai yra reikšmingi, todėl būtent jie yra tinkami tolimesnei analizei.

Ieškant ryšio tarp Y ir X tiesės pavidalu, regresijos kreivė atrodo taip:

Kiekvienos lygties adekvatumą realiai padėčiai galima įvertinti palyginus Fišerio santykio koeficientą su Fišerio kritine reikšme. Tam reikia paskaičiuoti regresinę ir likutinę dispersijas ir

Lentelinio Fišerio reikšmė apskaičiuojama pagal FINV funkciją. Panaudojus FINV funkcija randama F lent. su α = 0.05 reikšmingumo lygmeniu ir ν1 = k = 1 bei ν2 = n – k – 1 = 13 laisvės laipsniais.

Panaudojus FINV funkcija, randama Fkr. su α = 0.05 reikšmingumo lygmeniu ir ν1 = k = 1 bei ν2 = n – k – 1 = 21 laisvės laipsniais Fkr. = 4,325. Kadangi x3, x4 ir x5 F reikšmės didesnėsnės nei kritinė reikšmė, todėl galime teigti, kad šių kintamųjų regresijos lygtys atitinka adekvačią realią situaciją, o tai reiškia, kad galime daryti prognozes.

  • Microsoft Word 229 KB
  • 2015 m.
  • 25 puslapiai (2975 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Kiekybiniai metodai kursinis darbas
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kiekybiniai metodai kursinis darbas. (2015 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniai-metodai-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 14:25
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo