Kiekybiniai sprendimo metodai kursinis darbas


Įvadas. Koreliacinė regresinė analizė. Tyrimo tikslas. Prognozės. Gamybos planavimas. Gamybos uždavinys. Gamybos planavimo uždavinys, atliktas su SOLVER programa. Jautrumo analizės rezultatų aprašymas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Logest atveju, regresijos lygtis paaiškina 93% statisinių taškų išsibarstyma (lygties patikimumą).

Taigi, apskaičiavome prognozes dviejais būdais, slenkančio vidurkio bei eksponentinio išlyginimo metodais, su n=2, n=3 ir α=0,2, α=0,3. Slenkančio vidurkio metodu su n=2 VKP gavome 100, o su n=3 125,93, tai geresnė reikšmė su n=2. Eksponentiniu metodu, su α=0,2 VKP gavome 91,6, o su α=0,3 gavome 91,7, tai geresnė gauta reikšmė būtų su α=0,2. Iš gautų rezultatų bei nubrėžtų grafikų, galime teigti, kad eksponentinis metodas yra tikslesnis, visa tai matome ne tik iš gautų skaičiavimų, bet ir iš grafikinio vaizdo ir galutinai galiu tvirtinti, kad pasirinkčiau būtent eksponentini metodą.

Įmonė gamina marškinius ir šortus, kurių sudėtis susideda iš medvilnės, viskozės ir elastano. Marškinių sudėtis: 6% medvilnės, 10% viskozės ir 6% elastanas, pelnas, daugiau nei 400 eur. Šotų sudėtis: 10% medvilnės, 5% viskozės ir 8% elastanas, pelnas, daugiau nei 600 eur. Medvilnės turimi ištekliai 35, viskozės 30 ir elastano 20. Reikia nuspręsti, kiek gaminti šortų ir marškinių, kad pelnas būtų maksimalus.

Sprendžiant gamybos uždavinius su SOLVER programa, yra atsakoma į tokius klausimus:

Kokią įtaką tikslo funkcijos optimaliai vertei daro resursų apribojimų pokyčiai?

Kiek gali keistis tikslo funkcijos koeficientai, kad nepasikeistų optimalus sprendimas?

Kokią įtaką tikslo funkcijos optimaliai vertei daro priverstiniai kintamųjų pokyčiai?

Darbo pirmoje dalyje išnagrinėjau priklausamo kintamojo Y (numestų kilogramų skaičius per mėnesį) priklausomybę nuo šių veiksnių:

  • Microsoft Word 182 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1377 žodžiai)
  • Universitetas
  • Austeja
  • Kiekybiniai sprendimo metodai kursinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kiekybiniai sprendimo metodai kursinis darbas. (2017 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniai-sprendimo-metodai-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 18:32
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo