Kiekybiniai sprendimų metodai kursinis darbas (3)


Koreliacinė regresinė analizė. Tyrimo tikslai. Koreliacinė analizė y su kiekvienu x1,. ,x. Atrinkti X1,. , X5 regresinei analizei atlikti. Porinė regresinė analizė Y su kiekvienu X2, X4, X. Atlikti porinę regresinę analizę y su (x1,. , xm) panaudojant funkcijas LINEST, LOGEST, TREND, GROWTH. Gautų rezultatų aprašymas. Praktinis tyrimo taikymas. Prognozavimas. Slenkančio vidurkio metodu. Prognozavimas eksponentiniu metodu. Gamybos planavimo uždavinys. Gamybos planavimo uždavinio sudarymas ir grafinis jo sprendimas.

1.6aprašyti gautus rezultatus;

Koreliacijos koeficientas rodo ryšio stiprumą: kuo koeficientas arčiau 1 (pagal modulį), tuo ryšys tarp Y ir X yra stipresnis.Šias reikšmes palyginame su t kritine reikšme.

Jei palyginus gaunasi, kad T paskaičiuotasis daugiau arba lygu už T kritinį, tai koreliacijos koeficientas reikšmingas ir stochastinis ryšys tarp Y ir egzistuoja.

Tokie kintamieji tinka regresinei analizei.Mano skaičiavimuose matosi, kad:x2, x4, x5, daugiau už tlent=2,16, todėl šie koreliacijos koeficientai yra reikšmingi, ir juos pasirenkame tolimesnei analizei.

x2, x4, x5duomenimis apskaičiavau a0 ir a1 koeficientus panaudojus MS EXCEL funkcijomis SLOPE ir INTERCEPT.

Ja remiantis nustatysiu bendrą ryšį tarp y ir pasirinktų x(2,4,5). Daugianarę analizę atliksiu naudodamas MS EXCEL funkcijas:

Determinacijos koeficientas (pagal Linest) D = 0,54=54%, o tai reiškia, kad 54% duomenų išsibarstymo paaiškina ši regresijos lygtis. Taip pat tai reiškia, kad Y – 54% priklauso nuo x2,4,5.

Determinacijos koeficientas (pagal Logest) D=0,51= 51 %, o tai reiškia, kad 51% duomenų išsibarstymo paaiškina ši regresijos lygtis. Taip pat tai reiškia, kad Y- 51% priklauso nuo x2,4,5.

Tarkime, kad turimi duomenys, tai pardavimų apimtis (vnt). Skaičiuojame 2 ir 3 savaičių slenkančio vidurkio metodo pagrindu:

VKP mažesnis gaunasi 2 savaičių, todėl galima teigti kad prognozavimas skaičiuojant 2 savaičių slenkančio vidurkio metodo pagrindu yra tiksliausias. Remiantis gautais rezultatais, galima daryti prognozę, kad pardavimai 16 metais bus 713 vienetų.

Nustatyti kiek reikia pagaminti durų ir langų panaudojant turimus išteklius, kad gamyklos pelnas būtų maksimalus.

  • Microsoft Word 208 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (2183 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Kiekybiniai sprendimų metodai kursinis darbas (3)
    10 - 6 balsai (-ų)
Kiekybiniai sprendimų metodai kursinis darbas (3). (2015 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniai-sprendimu-metodai-kursinis-darbas-3.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 21 d. 07:53
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!