Kiekybiniai sprendimų metodai


Kiekybiniai sprendimų metodai kursinis. Referatas. Koreliacijos aprasymas. Koreliacine regresine analize. Kiekybiniu sprendimu kursinis. Koreliacijos koeficientas. Kiekybiniai sprendimų metodai pdf. Koreliacinė ir regresinė analizė. Atvirkščiai proporcingas ryšys koreliacijos koeficientas. Kiekybiniai sprendimų metodai referatas.

Tyrimo tikslai. Nustatyti, ar egzistuoja stochastinis ryšys tarp nagrinėjamų veiksnių, pažymėtų raidėmis. Nustatyti ryšius, stiprumus, formas bei analitines išraiškas. Nustatyti ryšius, stiprumą tarp išlaidų (y) ir labiausiai reikšmingų veiksnių bei rasti tų ryšių formas ir analitines išraiškas. Nustatyti kaip pasikeis y, jei pasikeis x. Suprognozuoti naujas reikšmes turint faktines reikšmes ir pasirinkti geriausią prognozę. Pelnas litais per mėnesį. Transportavimui skirtos išlaidos litais per mėnesį. Sandėliavimo išlaidos litais per mėnesį. Darbuotojų skaičius dirbusių tą mėnesį. Darbuotojų apmokymui skirtos išlaidos per mėnesį. Gautų rezultatų aprašymas. Tyrimo rezultatų taikymo pavyzdžiai. Prognozė slenkančio vidurkio ir eksponentinio išlyginimo metodais. Sudaryti ir ištirti gamybos planavimo užduotį. Sprendimas. Atrinkti du apribojimus ir sudaryti bei išspręsti dualų uždavinį. Nustatyti išteklių “šešėlines” kainas ir aprašyti gautus rezultatus. Sudaryti ir išspręsti transporto uždavinį. Literatūros sąrašas.

Nustatyti, ar egzistuoja stochastinis ryšys tarp nagrinėjamų veiksnių, pažymnustatyti ryšius, stiprumą tarp išlaidų (y) ir labiausiai reikšmingų veiksnių regresinė analizė išaiškins stochastinės priklausomybės formą ir analitinę išraišką. Daugianarės koreliacinės regresinės pagalba įvertinsime y priklausomybę nuo x veiksnių, sužinosime regresinės lygties kokybę. Koreliacinė analizė padės nustatyti ar egzistkoreliacinės analizės tikslas: nustatyti ar egzistuoja stochastinis ryšys tarp y ir atsitiktinių x. Tai daroma skaičiuojant koreliacijos koeficientą ir vertinant jo reikšmingumą pagal statistiką t, galima numatyti ar tas ryšys yra ar jo nėra. Ryšio egzistavimo įvertinimui tarp y ir visų x, reikia paskaičiuoti koreliacijos koeficientus.

Reikia nustatyti, ar egzistuoja stochastinis ryšys tarp y ir atsitiktinių veiksnių (x1, x2, x3, x4). Tai galima padaryti skaičiuojant koreliacijos koeficientą r ir vertinant jo reikšmingumą per t statistinį. Kuo koreliacijos koeficientas (r) yra mažesnis, tuo ryšys yra silpnesnis, r [-1; 1]. Jei r0, tai regresijos funkcija didėja (didėjant x, didėja ir y); jei r<0 regresijos funkcija mažėja (didėjant x, y mažėja). Kkuo r yra arčiau 1, tuo priklausomybė tarp y ir x1,x6 veiksnių yra stipresnė. Šiuo atveju stiprus ryšys yra tarp y ir x1, y ir x2, y ir x. Veiksnių.

Koreliacijos koeficientas parodo tiesinio koreliacinio ryšio tarp kintamųjų stiprumą. Kuo arčiau +1 ar –1 yra koreliacijos koeficientas, tuo stipresnis ryšys. Minusas parodo, kad kintamieji kinta su atvirkščiai proporcinga tendencija, o pliusas – jog su tiesiog proporcinga tendencija. Jei koreliacijos koeficientas artimas nuliui, tai parodo silpną kintamųjų koreliacinį sąryšį. Jei koreliacijos koeficientas lygus +1 ar – 1, tai nurodo kintamųjų funkcinę priklausomybę, o jei koeficientas lygus 0, tai nurodo arba kintamųjų nepriklausomumą, arba tai, jog kintatam, kad padaryti tikslesnes išvadas, reikia dar įvertinti reikšmingumą. Norint įvertinti koreliacijos koeficiento reikšmingumą, reikia apskaičiuoti tst ir palyginti jį su lenteline reikšme (į – reikšmingumo lygmuo; k – laisvės laipsniai, k=n-2, pagal stjudento dėsnį). Skaičiuosime funkcijos tinv pagalba, į=0,05, k=25-2=. Kai t ? , koreliacijos koeficientas yra reikšmingas ir stochastinis ryšys tarp x ir y egzistuoja. Gauname, kad ryšiai x1, x2, x. Reikia priimti kaip statistiškai reikšmingus todėl juporinės regresinės analizės tikslas - nustatyti stochastinio ryšio formą ir analitinę išraišką.

  • Microsoft Word 318 KB
  • 2013 m.
  • 31 puslapis (5132 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sergijo
  • Kiekybiniai sprendimų metodai
    10 - 1 balsai (-ų)
Kiekybiniai sprendimų metodai. (2010 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniai-sprendimu-metodai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 19:10
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo