Kiekybiniai sprendinių metodai


Įvadas. Koreliacinė regresinė analizė. Tyrimo tikslai. Daugianarė koreliacinė analizė. Gautų rezultatų aprašymas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Nustatyti, kaip Y (eismo įvykius keliuose) įtakoja tokie veiksliai, kaip:

Vidurkis- tai vidutinė požymio reikšmė, nustatyti tiriant skirtingus objektus. Microsoft Office Excel programoje vidurkis yra skaičiuojamas naudojant funkciją- AVERAGE.

Nustatyti koreliacijos stiprumui naudojame 2 lentelę, kurioje yra nurodytos koreliacijos koficientų stiprumų reikšmės.

Koreliacijos koeficientas rodo ryšio stiprumą: kuo koeficientas yra arčiau 1 (žiūrėti 2 lentelę: Koreliacijos koeficiento reikšmių skalė), tuo ryšys tarp Y ir atitinkamų veiksnių yra stipresnis. Pagal atliktus skaičiavimus bei gautus rezultatus galime daryti išvadą, kad koreliacijos ryšys tarp Y ir X1- labai stiprus, Y ir X2- labai stiprus, Y ir X3- labai stiprus, Y ir X4- labai stiprus, Y ir X5- labai stiprus.

Jei, Tpaskaičiuota reikšmė yra didesnė už Tkritinė, galime daryti išvadą, kad koreliacijos koeficientas reikšmingas bei stochastinis ryšys egzistuoja. Jei Tpaskaičiuota reikšmė yra mažesnė už Tkritinė, galime daryti išvadą, kad koreliacijos koeficientas nereikšmingas ir stochastinis ryšys neegzistuoja.

Regresinei analizei atrinkti duomenys, kurie bus naudojami atlikti kitas analizes yra X1; X2; X4.

Šios analizės tikslas- nustatyti stochastinio ryšio tarp X ir Y formą ir analitinę išraišką. Tai daroma sudarant kreivę, geriausiai aprašančią taškų visumą bei įvertinant šios kreivės adekvatumą realiai padėčiai. Microsoft Office Excel programoje apskaičiuojama, naudojant funkciją- TINV.

Norint išspręsti šią lygtį, reikia žinoti a0 ir a1 reikšmes.

Atlikus INTERCEPT ir SLOPE funkcijų skaičiavimus, galime sudaryti porinės regresijos lygtis:

Apskaičiavus regresijas ir likutinės dispersijas galime apskaičiuoti Fišerio (dviejų dispersijų) santykį tam naudojant formulę:

Taigi, Fišerio kritinė reikšmė apskaičiuojama naudojant Microsoft Office Excel programą FINV ((; k; n ( 2 ) funkciją.

Naudojant Microsoft Office Excel programas: LINEST, LOGEST, TREND ir GROWTH nustatysime ryšį tarp Y ir pasirinktų X1; X2; X4.

Daugianarės koreliacinės regresijos metu, analizuojant bus nustatyta bendrojo ryšio tarp Y ir visų pasirinktų X veiksnių egzistavimas ir analitinė išraiška.

Naudojant Microsoft Office Excel programos funkciją LINEST, galime rasti regresinius funkcijos koeficienus ir išspręsti daugianarės tiesinės regresijos lygtį:

Atlikus koreliacinę analizę išsiaiškinau Y lemiančių X – sų koreliacijos koeficientus. Patikrinus juos su Tpaskaičiuota ir Tkritinė reikšmėmis, regresinei analizei atrinkau tris, stipriausiai Y lemiančius veiksnius: X1, X2, X4. Juos ir nagrinėjau tolimesniuose skaičiavimuose.

Nagrinėtų dispersijų visi trys santykiai yra didesni už kritinę reikšmę. Skaičiuojant regresijos kreivės adekvatumą, apskaičiavau trijų dispersijų santykį F bei Fkritinė.

  • Microsoft Word 89 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (3037 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rugiush
  • Kiekybiniai sprendinių metodai
    10 - 1 balsai (-ų)
Kiekybiniai sprendinių metodai. (2017 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniai-sprendiniu-metodai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 25 d. 15:18
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo