Kiekybiniai tyrimai socialiniame darbe


Kiekybiniai tyrimai socialiniame darbe Namų darbas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Lietratūros apžvalga Agresija. Agresyvus elgesys. Emocinis smurtas. Fizinis smurtas. Seksualinis smurtas. Socialinis darbuotajas. Tyrimo tipas. Tyrimo atranka. Tyrimo imtis. Tiriamųjų apibūdinimas. Duomenų rinkimo instrumentas. Duomenų rinkimo metodas. Anketa Ar vaikų dienos centruose susiduriate su vaikų agresyviu elgesiu. Kokia dažniausia agresijos rūšys. Ar vaikų šeimos nariai smurtauja pieš vaikus. Dažniausiai vaikai patiria agresija iš. ? Ar teko naudoti agresiją prieš kitą. Dėl kokių priežasčių dažniausiai tarp vaikų kyla agresija. Kas dažniausiai smurtauja prieš vaikus. Kam dažniausiai vaikas pasakoja apie smurto atvejus. Ar vaikai žino , kur gali kreiptis , esant smurto prieš jį atvėji. Ar keistumete kanors savo darbe , kad mažiau būtų smurto tarp vaikų. Literatūtos sąrašas.

Hipotezė: Vaikų agresyvus elgesys labiausiai pasireiškia paauglystėje, kuomet socialiniam darbuotojui ar socialiniam pedagogui yra sunku susitvarkyti.

Agresija tarp mokinių išlieka viena aktualiausių problemų šiandieninėje bendrojo lavinimo mokykloje. Nagrinėjant agresijos problemą, šiame darbe vartojami du terminai „agresija“ ir „smurtas“. Mokslinėje literatūroje agresijos terminas apibūdinamas įvairiai. V. Vaitkevičiūtė „Tarptautiniame žodžių žodyne“ (2007, p. 46) pateikia tokį agresijos termino apibrėžimą, agresija – tai priešiškas elgesys, kuriam būdingas įžūlumas ar jėgos naudojimas kito žmogaus atžvilgiu. Psichologijos žodyne agresija apibūdinama, kaip priešiškas elgesys, kuriam būdingas įžūlumo demonstravimas ar jėgos panaudojimas (1993, p. 9–10). Sociologijos žodyne pateiktas toks agresijos apibrėžimas: agresija tai žmogaus reakcija į tam tikrą ar tariamą grėsmę (1993, p. 9). L. Jovaiša „Enciklopediniame edukologijos žodyne“ ( 2007, p. 12) agresiją apibrėžia trimis aspektais:

Apžvelgus įvairią mokslinę literatūrą, straipsnius matyti, kad agresijos formų yra gana daug ir skirtingi autoriai išskiria savas agresijos klasifikacijas. Pavyzdžiui, vieni jų skiria žodinę (priešiškas nusistatymas, įžeidinėjimai), fizinę (fizinis smurtas), tiesioginę (nukreipta į nepasitenkinimo, priešiškumo objektą), perkeltinę (gali būti nukreipta į save).

Paauglystė – tai pats sudėtingiausias amžiaus tarpsnis, pasireiškiantis įvairiais fiziniais, emociniais pokyčiais. Tačiau kiekvienas vaikas šį amžių išgyvena skirtingai. Kai kurie iš jų šiame tarpsnyje neišgyvena jokių krizių ar sunkumų, kiti, nesusidorodami su naujais pokyčiais jų gyvenime, pradeda maištauti ar delinkventiškai elgtis. Mokslininkas V. J. Černius (2006, p. 199-200) pateikia tokią paauglių charakteristiką:

( labai rimtai ieškantys savojo „aš“.

Tyrimo tipas: Aprašomasis - aprašyti situaciją, įvykį, fenomeną: kas?, koks? Pagal savo tikslus ir uždavinius skirtas gauti empirinius duomenis, suteikiančius platesnį tiriamų reiškinių, jų struktūrinių elementų vaizdą, norima gauti kuo platesnę informaciją. Naudojami, kai analizės objektas yra santykinai didelė žmonių aibė, kuri gali būti charakterizuojama įvairiais požiūriais.

  • Microsoft Word 90 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1465 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Kiekybiniai tyrimai socialiniame darbe
    10 - 10 balsai (-ų)
Kiekybiniai tyrimai socialiniame darbe. (2015 m. Rugsėjo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniai-tyrimai-socialiniame-darbe.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 03:48
×