Kiekybiniai tyrimai


Įvadas. Mokslinių tyrimų proceso struktūra. Kiekybinio sociologinio tyrimo temos, problemos ir tikslo nusistatymai. Tyrimo objekto pasirinkimas. Kiekybinio tyrimo metodas - apklausa. Anketinė apklausa. Anketos sudarymo taisyklės ir statistinis patikimumas. Kiekybinės duomenų analizė ir jos metodų charakteristika. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas.

Šių dienų mokslinis procesas yra sudėtingas ir ne visiems suprantamas. Todėl jį galima trumpai paaiškinti išskiriant šiuos etapus, kaip tyrimo planavimą, problemos ir hipotezės formulavimą, tyrimo procedūros pasirinkimą, empirinio tyrimo etapą, statistinį ir teorinį gautos medžiagos apdorojimą bei rezultatų praktinį taikymą.

Kadangi žinios yra mokslo pagrindas, tai mokslinių tyrimų tikslas yra surasti daugiau informacijos bei jos pagalba tobulėti tiriamoje srityje ar procese. Sociologiniai tyrimai gali būti skirstomi į kokybinius ir kiekybinius. Pasak Keith'o Punch'o, kiekybiniu procesu galime vadinti tokį empirinį tyrimą, kurio duomenys yra pateikiami skaičiais ir apdorojami statistiniais metodais. Šiuo procesu yra svarbu aprašyti tai, kas realu ir bandyti paaiškinti, nes kiekybinių tyrimų paskirtis yra patvirtinti arba paneigti esamą faktą. Kiekybiniams tyrimams būdingas objektyvus požiūris į aplinką bei nesikišimas į tikrovę, kai daromas tyrimas.

Per pastaruosius 30 metų anksčiau dominavusius kiekybinius tyrimus ima lenkti kokybiniai tyrimai. Tarp šių dviejų požiūrių vyksta suartėjimas, nes šie papildo vienas kitą, nes tiriant įvairias socialines sistemas reikia naudoti tiek kiekybinius, tiek kokybinius duomenis bei metodus. Šių metodų pasirinkimas priklauso ir nuo to, ką mes norime ištirti, o nuo tiriamojo objekto priklauso ir metodų tinkamumas.

  • Statistika Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (1798 žodžiai)
  • As
  • Kiekybiniai tyrimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kiekybiniai tyrimai. (2013 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniai-tyrimai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:04
×