Kiekybinis tyrimas Dyzelinis kuras


Kiekybinis tyrimas Dyzelinis kuras.


Pasirinktas kiekybinio tyrimo objektas yra dvi degalinės Lukoil degalinė kurios adresas (Gegužių 26, Šiauliai) ir Statoil degalinė kuri yra (Eišiškių pl. 11, Vilnius). Stebėjimui buvo pasirinktas dyzelinis kuras. Reikėjo stebėti dvidešimt dienų tuo pačiu metu tos pačios kuro rūšies kainas jas fiksuoti, analizuoti ir vertinti. Visas dvidešimt dienų 20 valandą buvo tikrinamos kainos internetu. Prieš atliekant tyrimą buvo iškeltas spėjinis, kad Lukoil degalinėje kainų vidurkis bus žemiausias. Ir tyrimo pabaigoje išaiškės ar pasitvirtins spėmuo ar ne.

Pirmą stebėjimo dieną degalinėje Lukoil vieno litro dyzelino kaina buvo 0,937 Eur, o degalinėje Statoil tos pačios rūšies vieno litro degalų kaina buvo 0,957 Eur. Kainų skirtumas yra 0,02 Eur. Taigi pažvelgus į lentelę galime daryti šios dienos išvadas, kad Lukoil degalinėje dyzelinas yra pigesnis negu Statoil degalinėje.

Antrą stebėjimo dieną kainos nepakito Lukoil degalinėjevieno litro kaina 0,937 Eur,o Statoil degalinėje vieno litro kaina 0,957 Eur. Išliko toks pat 0,02 Eur kainų skirtumas. Pažiūrėję į antros stebėjimo dienos lentelę jokių pokyčių nepastebėsime.

Trečią stebėjimo dieną kainos pakito negu kaip antrą stebėjimo dieną.Lukoil degalinėje dyzelino vieno litro kaina pakilo iki 0,940 Eur tai yra 0,003 Eur daugiau negu antrą stebėjimo dieną. Degalinėje Statoil vienam litrui dyzelino kaina išliko ta pati kaip ir antros stebėjimo dienos 0,957 Eur. Taigi pakėlus Lukoil degalinei kainą sumažėja kainų skirtumas iki 0,017 Eur, 0,003 Eur mažesnis negu antros stebėjimo dienos. Taigi šios dienos išvada pažvelgus į lentelę ir į trečią paveikslą yra, kad Lukoil degalinėje dyzelinas pigesnis.

Palyginę aštuntos dienos stebėjimo rezultatus su septintosios dienos matome, kad Lukoil degalinėje litro dyzelino kaina yra 0,937 Eur , Statoil degalinėje kaina 0,955 Eur .Kainos nepasikeitė ir kainų skirtumas taip pat išliko toks pat 0,018 Eur. Taigi Lukoil degalinėje pigiau.

  • Logistika Analizė
  • Microsoft Word 808 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1854 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edvinas
  • Kiekybinis tyrimas Dyzelinis kuras
    10 - 3 balsai (-ų)
Kiekybinis tyrimas Dyzelinis kuras. (2016 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybinis-tyrimas-dyzelinis-kuras.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 18:55
×