Kiekybinių kursinis darbas


Kiekybinių kursinis darbas. Koreliacinė regresinė analizė. Koreliacinė regresinė analizė – kiekybinio tyrimo metodas, kuris leidžia nustatyti ar tarp nagrinėjamų kintamųjų egzistuoja priklausomybė. Tyrimo tikslas. Kursiniame darbe nagrinėju Y(Prekybos centro lankytojus) priklausomybę nuo X1 (Apsauga), X2 (pardotuves. Koreliacinė analizė y su x1, x2, x3, x4, x. Pagal šias sumas galėjau apsiskaičiuoti ir S2lik. Prognozavimas. Slenkančio vidurkio metodas. Eksponentinio išlyginimo metodas. Gamybos planavimo uždavinys.

Koreliacinė regresinė analizė – kiekybinio tyrimo metodas, kuris leidžia nustatyti ar tarp nagrinėjamų kintamųjų egzistuoja priklausomybė. Tokią analizę galima naudoti įvairiems ekonominiams ir kt. reiškiniams tirti ir analizuoti.

1.2 Koreliacinė analizė y su x1, x2, x3, x4, x5

Šiame darbe nagrinėju, koks yra ryšys tarp prekybos centro lankytoju ir X priklausomybe.Suvedus visus duomenis į lentelę, apskaičiavau statistikos dydžius: vidurkį, vidutinį standartinį nuokrypį, dispersiją, koreliacijos kooeficientą, T ir T.kritinį.

a1 ir a0 apskaičiuojame pagal formules.

Koeficientus galime apskaičiuoti naudojantis MS Excel funkcijomis SLOPE ir INTERCEPT. Suradus tiesių koeficientus galime užrašyti regresijos tiesių lygtis, kurių bendras pavidalas yra ŷ= a0+ a1x.

Turint regresijos lygtį, galime atlikti porinę regresinę analizę. Porinei regresijos analizei atlikti yra naudojama regresinė ir likutinė dispersijos.

Regresinė dispersija atspindi rezultatinio rodiklio visuminę visų veiksnių įtaką.

Likutinė dispersija atspindi rezultatinio požymio Y variaciją, priklausančią nuo visų likusių veiksnių, išskyrus X.

Ši analizė nagrinėja Y ryšį su nepriklausomais kintamaisiais.Naudojant daugianarę regresinę analizę galima rasti kreivių koeficientus apskaičiuojant tiesinę ir eksponentinę priklausomybes.

1.Atlikau koreliacinę analizę ir nustačiau priklausomybę tarp Y ir X2, X4, X5. Apskaičiavau t ir t kritinį, bei juos palyginau t>tkr ir nustačiau, kad koreliacijos koeficienatas reikšmingas.

2.Porinėje regresinėje analizėje radau stochastinį ryšį tarp Y ir X2, X3, X4.Naudojantis INTERCEPT ir SLOPE funkcijomis gautos trys tiesės atitinka realią padėtį.

3.Daugianarėje koreliacinėje analizėje, naudodamas determinacijos koeficientus, apskaičiavau LINEST f-ją Logest,trend ir growth

1.7 Tyrimo rezultatų taikymo pavyzdžiai

Mano nagrinėjama korel.analizė padeda suprasti ar egzistuoja rušys tarp nagrinėjamų veiksnių.Mano atveju-tai prekybos centras lankytoju skaičius priklausomybė tarp apsaugos skaičiaus.Taip pat galima korel.analizę taikyti,kai norime patikrinti ar tarkim papildomu paslaugu skaičius priklauso nuo nuolaidos .Daugianarė regresinė analizė padeda įvertinti kiek vienas rodiklis priklauso nuo kitų.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 173 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1675 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edgarikt
  • Kiekybinių kursinis darbas
    10 - 10 balsai (-ų)
Kiekybinių kursinis darbas. (2015 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniu-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:08
×