Kiekybinių metodų kursinis darbas


Įvadas. Pirma dalis. Kiekybinis kintamasis (dažnių ir santykinių dažnių histograma). Surasti ir pavaizduoti medianą, vidurkį, dispersiją, vidutinį kvadratinį nuokrypį, pirmąjį ir trečiąjį kvartilius. Koreliacinė regresinė analizė. Koreliacinė analizė su kiekvienu x dydžiu. Reikšmingų x dydžių regresninei analizei atlikti atrinkimas. Porinė regresinė analizė su x3, x4, x. Fišerio dispersijos santykis. Daugianarė koreliacinė regresinė analizė. Prognozavimas. Slenkančio vidurkio metodas. Eksponentinio išlyginimo metodas. Gamybos planavimo uždavinys. Gamybos planavimo uždavinio sprendimas. Uždavinio sprendimas su solver funkcija. Pasirinkto objekto vertinimas pagal pasirinktus kriterijus naudojant daugiakriterinio vertinimo metodus (saw ir copras). Sj(saw) ir sj(copras) metodai. Literatūros sąrašas.


Moda – dažniausiai duomenų aibėje pasikartojanti reikšmė. Galime skaičiuoti tiek kiekybinių, tiek kokybinių duomenų modą.

Pavadinimų skalės vienam kintamajam mano pasirinktiems duomenimis geriausiai pavaizduoti tinka stulpelinė ir linijinė skalės, todėl, kad mano duomenys yra laiko eilutė.

Kiekybinis kintamasis (dažnių ir santykinių dažnių histograma)

Iš šių dviejų histogramų galima pastebėti, kad daugiausiai fiziškai aktyvių žmonių yra 13-17 metų. Santykinių dažnių ir dažnių histogramos vizualiai skiriasi nedaug, tačiau didžiausia įmanoma Y reikšmė santykinių dažnių histogramoje yra 1, o dažnių histogramoje ji gali būti betkokia.

Sklaidos diagramoje galima matyti, kad taškai pasiskirstę į dvi viena šalia kitos esančias kreives. Aukštesnioji kreivė yra gyventojų pajamos, o žemesnioji gyventojų išlaidos. Taškų kreivės yra pasiskirstę panašiomis tendencijomis, 2008 – 2010 abiejų taškai yra nukritę, dėl pasaulinės krizės.

Nustatyti ar egzistuoja ryšys tarp tiriamų veiksnių;

Išsiaiškinti kuris iš veiksnių labiausiai įtakoja Lietuvos BVP;

Pastebėti kaip visi veiksniai įtakoja Lietuos BVP ir pateikti visus gautus tyrimo rezultatus.

Nustatant koreliacijos koeficientą programoje Excel yra nuadojama CORREL funkcija, jos pagalba galima nustatyti ar egzistuoja ryšys tarp x1, ..., xn ir Y ir jei egzistuoja, tai kokio stiprumo jis yra.

Pagal atlitkus skaičiavimus matyti, jog stirpiausias ryšys egzistuoja tarp Y ir X1, Y ir X2, bei Y ir X3. Šie didžiausi koreliacijos koeficientai yra tarp 0,5 ir 1 ir žinoma, jie yra teigiami. Šie trys koreliacijos koeficientai yra tiesiogiai proporcingi ir yra stiprus koreliacinis ryšys tarp jų.

Norint atrinkti reikšmingus X, pirmiausiai būtina apskaičiuoti tpask. reikšmes bei jas palyginti su tkritinis reikšme. Jei tpask reikšmė bus didesnė arba lygi tkritinis reikšmei, tuomet X bus reikšmingas ir bus galima patvirtinti apie stochastinio ryšio egzistavimą.

Koreliacijos koeficiento reikšmingumui patikrinti naudojama statistika

  • Microsoft Word 191 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (3028 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Kiekybinių metodų kursinis darbas
    10 - 7 balsai (-ų)
Kiekybinių metodų kursinis darbas. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniu-metodu-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 15:33
×