Kiekybinių sprendimų metodai Eismo įvykių skaičius


Darbo uždaviniai. Įvadas. Koreliacinė regresinė analizė. Porinė regresinė analizė. Daugianarė regresinė analizė. Eksponentinė išraiška. Slenkančiojo vidurkio metodas. Eksponentinio išlyginimo metodas. Daugiakriterinis vertinimas. Išvados.


Eismo įvykis – įvykis kelyje, viešose arba privačiose teritorijose , kurio metu dalyvaujant judančiai transporto priemonei, žuvo ar buvo sužeista žmonių, sugadinta transporto priemonė, krovinys, kelias, jo statiniai ar bet koks kitas įvykio vietoje buvęs turtas. Pirmasis pasaulyje eismo įvykis, kuriame dalyvavo automobilis ir kurio metu žuvo žmogus, įvyko 1893m. Niujorko Brodvėjuje. Nuo to laiko, eismo įvykių skaičius tik didėjo. Ši tema visuomet buvo ir bus viena skaudžiausių ir aktualiausių. Nuo 2007m., kai eismo įvykių skaičius pasiekė neregėtas aukštumas. Nuo to laiko, kad sumažinti šį skaičių buvo imtasi labai daug priemonių: baudų už kelių eismo taisyklių nesilaikymą didinimas, saugaus eismo prevencijos skatinimas, pėščiųjų perėjų pertvarkymas ir t.t... Visos šios priemonės buvo sėkmingos ir eismo įvykių skaičių sumažinti pavyko beveik dvigubai. Iš pradžių gali atrodyti, kad šį skaičių lemia begales veiksnių, tačiau taip nėra. Todėl mano darbo tikslas yra pasitelkiant matematinius skaičiavimus įrodyti, kokie būtent veiksniai tai įtakoja. Iš daugybės veiksnių, galinčių nulemti eismo įvykių skaičių, aš pasirinkau penkis ir toliau atlikdama skaičiavimus, įrodysiu, kurie būtent iš jų įtakoja eismo įvykių skaičių.

Pradžioje, surašius visus duomenis, reikia apskaičiuoti kiekvieno x ir y stulpelio sumą, sudedant visus skaičius. Galima pasitelkti EXCEL funkciją SUM. Sekantis veiksmas yra suskaičiuoti vidurkį. Vidurkis tai – vidutinė požymio reikšmė, nustatyta tiriant skirtingus objektus. Jį galima skaičiuoti naudojant EXCEL funkciją AVERAGE arba pagal formulę:

Čia

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 131 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (4129 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvile
  • Kiekybinių sprendimų metodai Eismo įvykių skaičius
    10 - 4 balsai (-ų)
Kiekybinių sprendimų metodai Eismo įvykių skaičius. (2016 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiekybiniu-sprendimu-metodai-eismo-ivykiu-skaicius.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 07:02
×