Kierkegaardas Sorenas Trys gyvenimo stadijos


Kierkegaardo filosofija. Sorenas kierkegaardas. S. kierkegaardas. Estetinė žmogaus gyvenimo stadija. Kierkegaardo teiginiai. Etinė egzistencijos stadija. Kiergegardas. Kierkargardas. Kierkegaardas itaka. Etine estetine religine.

Trys gyvenimo stadijos pagal soreną kierkegaardą. S. Kierkegaardo gyvenimo stadijos. Estetinė stadija. Etinė stadija. Religinė stadija. Išvados. Literatūros sąrašas. Iš viso filosofas išskiria estetinę, etinę ir religinę gyvenimo stadijas. „šios žmogaus gyvenimo stadijos nėra kokios nors chronologiškai nuoseklios bei natūralios jo gyvenimo fazės. S. Kierkegaardo filosofijoje jos reiškia žmogaus galimo egzistavimo plotmes, priklausiančias nuo jame pačiame glūdinčių vidinių galimybių, tiksliau, nuo individo apsisprendimo pasirinkti atitinkamą egzistavimo tipą“. Dvidešimto amžiaus viduryje egzistencializmas vaidino nemažą vaidmenį europos filosofijoje. Galu gale jo įtaka, pirmiausia didžiosios egzistencialijų (žmogaus egzistencijos pagrindinių struktūrų) analizės, kaip ir anksčiau yra svarbios. Mes pirma gyvename, o tik paskui siekiame suprasti. Todėl nei racionalus mąstymas, nei mokslinis tyrimas negali atskleisti individui nei jo egzistencijos esmės, nei tikslo. Individas save pažįsta tik egzistuodamas.

Iš viso filosofas išskiria estetinę, etinę ir religinę gyvenimo stadijas. šios žmogaus gyvenimo stadijos nėra kokios nors chronologiškai nuoseklios bei natūralios jo gyvenimo fazės. S. Kierkegaardo filosofijoje jos reiškia žmogaus galimo egzistavimo plotmes, priklausiančias nuo jame pačiame glūdinčių vidinių galimybių, tiksliau, nuo individo apsisprendimo pasirinkti atitinkamą egzistavimo tipą [1 filosofijos istorijos chrestomatija. Xix-xx amžiaus vakarų europos ir amerikos filosofija. V. , 1974, p. ].

šiaip, savo paties gyvenimą filosofas vertino kaip nenusisekusį, nors toji drama ir turėjo įtakos jo filosofijos sormavimuisi. Jis aistringai neigė, kad individualią patirtį galima įsprausit į kokią nors sistemą arba suskaidyti į elementarias tiesas. galima sukurti loginę sistemą, tik ne egzistenciją [2 kierkegaard s. Liga mirčiai. V. , 1997, p. ] – sakė mąstytojas. Visus pagrindinius svarstymus apie žmogiškąją egzistenciją s. Kiekegaardas grindė religiškai. Filosofas teigė, kad jo filosofijos paskirtis – nukreipti žmones į subjektyvius dalykus, ir ypač pabrėžti tikėjimo svarbą. Jis neketino praturtinti pažinimo, kaip kad jį praturtina mokslininkas arba mokytojas, o tenorėjo atverti žmonėms naujo gyvenimo galimybę. S. Kirkegaardas labai daug svarstė apie individo dorovingumą. Taigi, individas savo dorovines nuostatas išsako daug stipriau, nes jų vienintelė sankcija ir autoritetas yra tas, jog jis nusprendė jas išsakyti. S. Kierkegaardas pasirinkimo veiksmui skiria pagrindinį vaidmenį. kaip nėra abejonės, kad kiekvieno žmogaus laukia ateitis, taip nėra abejonės, kad kiekvienam žmogui tenka rinktis arba - arba [3 filosofijos istorijos chrestomatija. Xix-xx amžiaus vakarų europos ir amerikos filosofija. V. , 1974, p. ]. Pasak jo, ne tik dorovėje, bet ir kurioje kitoje srityje, kuri susijusi su žmogiškąja egzistencija, svarbiu kriterijumi yra argumentacija. Kodėl būtent taip, o ne kitaip aš turiu elgtis? S. Kierkegaardas įsitikinęs, kad racionali argumentacija pati savaime mums parodo, jog galų gale individo pasirinkimas turi būti suverenus. Sakykime, kad kas nors tiki, jog jo dorovines pozicijas galima racionaliai įteisinti, jog tai yra išvada, kurią galima padaryti iš tam tikrų prielaidų. Tada savo ruožtu šias prielaidas reikia įteisinti, o jei įteisinimas susideda iš to, kad jos išvedamos iš išvadų, besiremiančių dar fundamentalesnėmis prielaidomis, iškyla ta pati problema. Tačiau priežasčių seka turi turėti pabaigą, ir vėl pasiekiamas taškas, kai paprasčiausiai pasirenkame laikytis tam tikrų prielaidų.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1635 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liucija
  • Kierkegaardas Sorenas Trys gyvenimo stadijos
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Kierkegaardas Sorenas Trys gyvenimo stadijos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kierkegaardas-sorenas-trys-gyvenimo-stadijos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 01:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo