Kieti diskai


Kietti diskai. Iš ko gaminami kieti diskai.

Diskinis kaupiklis ,hard disk" yra pagrindinis kompiuterio įtaisas, kuriame saugomi duomenys bei dirbti su kompiuteriu reikalinga informacija. Pirmuosiuose IBM PC kompiuteriuose diskinio kaupiklio nebuvo. Ibm xt kompiuterių, kurie buvo pradėti gaminti 1983 metais, kaupikliuose tilpo tik 10 mb informacijos. Dabar tik programų paketui ,,windows xp" įdiegti reikia daugiau nei 1 gb , todėl šiuo metu bendrosios paskirties kompiuteriuose įrengiami 10-120 gb talpos diskiniai kaupikliai. Nors kaupiklių informacinė talpa didėja, jie mažėja ir pinga. Be to, tobulėja ir diskinių kaupiklių sujungimo su kompiuteriu įranga. Sąsajos. Ar spartesni ata/100 kaupikliai? Kokios spartos reikia? Parametrai. Gamintojai. Interneto šaltiniai.

Diskinis kaupiklis ,hard disk yra pagrindinis kompiuterio įtaisas, kuriame saugomi duomenys bei dirbti su kompiuteriu reikalinga informacija. Dabar tik programų paketui ,,windows xp įdiegti reikia daugiau nei gb , todėl šiuo metu bendrosios paskirties kompiuteriuose įrengiami 10-120 gb talpos diskiniai kaupikliai. Nors kaupiklių informacinė talpa didėja, jie informaciją į sparčiai sukamus diskinio kaupiklio magnetinius diskelius (pav. Nr. 1) įrašo skaitymo ir rašymo galvutės (pav. Nr. 3), kurias stumdo žingsninis variklis arba specialus elektromagnetas(pav. Nr. 5). Diskeliai dažniausiai gaminami iš stiklo ir keramikos mišinio. Jų paviršiai yra padengiami feromagnetinė medžiaga informacijai įrašyti. Kaupiklio diskąvariklis juos suka pastoviu 4500, 5400,7200 arba 10000 apsukų per minutę greičiu. Iš abiejų kiekvieno diskelio pusių yra rašymo ir skaitymo galvutės. Jos yra pritvirtintos ant bendro laikiklio ir juda visos kartu. Nuo diskelių paviršiaus galvutes skiria tik besisukančių diskelių kuriama milimetro dalių storio ,,dujų pagalvė . Patekusi į šį tarpą net mažiausia dulkė sužalotų diskelio paviršių, todėl kaupiklio viduje turi būti labai švaru. Dėl šios priežasties diskiniams kaupikliams labai pavojingi sutrenkimai ir vibracijos. Diskeliai bei rašymo ir skaitymo galvutės yra amortizuotoje hermetiškoje dėžutėje, užpildytoje išretintų inertinių dujų. Kabinetiniams kompiuteriams gaminami 5,25 ir 3,5 colio skersmens, o nešiojamiesiems -mažesnių diskų kaupikliai.

Informacija į diskelį įrašoma elektromagnetine rašymo galvute permagnetinant jo paviršiaus taškus. 1 ar ,,0 įrašymas diskelio paviršiaus taške priklauso nuo taško įmagnetinimo krypties. Tam, kad būtų galima rasti tam tikrą diskelio paviršiaus vietą, į jį įrašomos specialios žymos (diskas formuojamas). Informacija kiekviename diskelyje yra rašoma į apskritiminius takelius (tracks), kurie sudaro vadinamuosius diskinio kaupiklio cilindrus (cylinders). Takeliai ir cilindrai yra padalyti į sektorius (sectors) po 512 baitų. Informacija įrašoma porcijomis į blokinius (cluster), sudarytus iš kelių sektorių. Informaciją skaitant, į diskelio paviršiaus taško įmagnetinimą reaguoja galvutėje esantis jutiklis. Skaitant arba rašant informaciją į cilindrą galvutės nejuda, jos yra pastumiamos tik pereinant prie kito cilindro. Sparčiausiai skaitoma ir rašoma informacija išoriniuose disko takeliuose. Todėl, norint padidinti informacijos perdavimo spartą, būtent šiuose takeliuose išsaugomi dažniausiai naudojami duomenys.

  • Microsoft Word 396 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2249 žodžiai)
  • Marius
  • Kieti diskai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kieti diskai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kieti-diskai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 18:10
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo