Kinematika kinetika


Kinematika kinetika. Kinematika - mechanikos sritis nagrinėjanti kūno judesius nepriklausomai nuo jėgų. Judėjimo rūšis. Slenkamasis judėjimas – kūnas ar segmentas juda tiesiąja. Judėjimo vieta erdvėje Judėjimo. Judėjimo kryptis Sukamasis judėjimas vyksta laikrodžio rodyklės kryptimi ir prieš laikrodžio rodyklės kryptį. Judėjimo dydis Judesio dydis matuojamas laipsniais (JAV) arba radianais (SI sistema). Judėjimo greitis ir pagreitis Greitis – įveiktas atstumas per laiko vienetą. JĖGOS Kūno ar segmento. Griaučių raumenų sistemoje pagrindiniai jėgos generatoriai raumenys. Masė – medžiagos. Masės matavimo vienetai SI sistemos bazinis masės matavimo vienetas – kilogramas (kg). Gravitacijos jėga Apibendrinimas apie. Jėgų veikimas. Plastiškumas ir elastingumas. Vektorius nusakomas dydžiu, kryptimi, reikšme ir veikimo tašku. Dydis- kiekvienos jėgos dydis. Veikimo taškas- t. y. ta vieta kur vektorius susikerta su kūno dalimi. Išorinių ir vidinių. Pusiausvyra tarp išorinio ir vidinio sukimo momento.

Kinematika - mechanikos sritis nagrinėjanti kūno judesius nepriklausomai nuo jėgų, sukeliančių judesį. Kinematika skirstoma: osteokinematika - nagrinėjami segmentų ar kūno dalių judesiai, vykstantys plokštumoje apie ašį artrokinematika - nagrinėjami judesiai, vykstantys tarp sąnarinių paviršių Judesys ar segmento judėjimas kinematiniu požiūriu nusakomas tokiais kintamaisiais: judėjimo rūšis vieta erdvėje kryptis dydis greitis ar pagreitis .

Slenkamasis judėjimas – kūnas ar segmentas juda tiesiąja. Kiekvienas judančio objekto taškas nueina tokį patį atstumą tuo pačiu laiku.

Sukamasis/rotacinis judėjimas – segmento judesys apie fiksuotą ašį. Kiekvienas segmento taškas juda tokiu pat kampu, tuo pat metu, tuo pačiu atstumu nuo rotacijos ašies, bet nueina nevienodą kelią.

Judėjimo vieta erdvėje Judėjimo vietos erdvėje nustatymui naudojama trijų koordinačių sistema pasiskolinta iš matematikų Judesiai vyksta plokštumoje strėlinė/sagitalinė, gulsčioji/horizontalinė kaktinė/frontalinė) Apie ašį stačioji/vertikalinė, skersoji/transversalinė, strėlinė/sagitalinė). Keliant stiklinę prie burnos dilbis juda strėlinėje/sagitalinėje plokštumoje apie skerstąją/transversalinę ašį alkūnės sąnaryje.

Judėjimo kryptis Sukamasis judėjimas vyksta laikrodžio rodyklės kryptimi ir prieš laikrodžio rodyklės kryptį. Lenkimas ir tiesimas segmento judesys apie tą pačią ašį, toje pačioje plokštumoje, bet priešingomis kryptimis, mažėja ar didėja sąnario kampas Segmento atitraukimas, pritraukimas taip pat vyksta apie tą pačią ašį toje pačioje plokštumoje, bet priešingomis kryptimis, tolyn ar artyn kūno vidurio linijos Segmento sukimas – judėjimas skirtingomis kryptimis apie tą pačią ašį toje pačioje plokštumoje, lygiagrečiai žemės paviršiui link vidurio ar nuo vidurio linijos.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1825 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (608 žodžiai)
  • Sandra
  • Kinematika kinetika
    10 - 9 balsai (-ų)
Kinematika kinetika. (2015 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinematika-kinetika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:58
×