Kinematografijos ekonomika Rusijoje ir NVS šalyse


Ekonomikos referatas. Įvadas. Istorija. Pagrindiniai aspektai. Kinas. Filmų rūšys. Rusų kinematografija. NVS šalių kinematografija. Išvados. Literatūra.


Kinematografija viena iš XIX a - XX a. naujovių, kurios greitai plėtėsi ir tobulėjo. Pati sritis sieja judančių paveikslėlių kūrimą, kuriam, dažniausiai naudojama kamera, įtraukiant kino juostos ar skaitmeninių vaizdų panaudojimą.

Referatu bus bandoma supažindinti su kinematografijos istorija, pagrindiniais aspektais, taip pat pristatyti Rusijos ir NVS šalių kino filmus bei apibendrinti jų naudą ekonomikai.

Pagrindinis tikslas pristatyti kinematografija kaip ne tik meno bet ir ekonomiškai perspektyvią šaką, kuri suteikia didesnes pajamas.

Rusijoje kinas pradėjo vystytis šiek tiek vėliau (didžiausia plėtra nuo 1953m ) nei Amerikoje ir kitose Europos šalyse.

„Gyvenama sala“ (2008 m.) – tai fantastinis filmas nukeliantis žiūrovus į  2157-uosiusmetus. 40 mln. JAV dolerių kainavusiame pramoginiame filme buvo užfiksuotas beprecedentinis rusų kinui specialiųjų efektų kiekis, tačiau buvo įvertintas tik 5,4 balais iš 10.

„Karas ir taika“ (1967 m.) – tai filmas sukurtas Sovietų Sąjungoje. Vienas iš brangiausių filmų, kuriuose nekalbama angliškai. Filmo kūrimo lėšas sudarė net 67 milijonus dolerių.

Nereiktu pamiršti vieno svarbiausių ir žinomiausių rusiškų animacinių filmukų, kurie gali būti vadinami sovietų animacijos istorija. Pirmieji animacinių filmukų veikėjų buvo lėlės bei balzamuoti vabzdžiai (1904 – 1913 m.).  Avangardinio laikotarpio atmosfera, leido kūrėjams galėjo eksperimentuoti mažose entuziastų grupelėse. Svarbiais šios eros filmais laikomi Ivano Ivanovo-Vano „Čiuožykloje“ (On the skatink rink), Cechanovskio „Paštas“ (Post) ir Chodatajevo „Vargonai“ (The barrel organ).

Ekonominiu požiūriu, dauguma šių kinematografijos kūrinių suteikė daug lėšų šalies biudžetui, taip pat padėjo sužinoti daugiau apie istoriją net pamėgti rusų kiną visame pasaulyje, kaip sugebantį prajuokinti ir sudominantį įvairaus amžiaus auditoriją.

Baltarusijos kinui jau 90 metų. Nacionalinė kino istorija prasidėjo nuo juodai- balto filmo „Miško istorija“, kuris buvo nufilmuotas 1926 m. Leningrade. Dabar nacionalinio kino studija yra viena pirmaujančių studijų Rytų Europoje, kuri sugeba sukurti iki 15 vaidybinių, 40 dokumentinių filmų ir 10 animacinių filmų per metus.

Minsko Tarptautinis kino festivalis "Listapad" yra didžiausias kino festivalis šalyje su beveik 20 metų istoriją. Jo skiriamasis bruožas yra tai, kad į programą yra įtraukiami ir geriausi dokumentikos ir animacinių filmų nugalėtojai iš tarptautinių festivalių iš NVS, Baltijos šalių, Rytų ir Centrinės Europos. Dėka įvairių veiklos (apskritojo stalo diskusijas, meistriškumo kursuose, diskusijose ir debatuose) baltarusių kino mėgėjai turi unikalią galimybę bendrauti su garbingais svečiais.

Pirmasis kinematografijos kūrinių Aleksandro Dovzhenko filmas „Žemė“ (1930) gavo visuotinį pripažinimą: 1958 metų Tarptautinėje parodoje Briuselyje jis buvo pavadintas vienu geriausiu to laikotarpio filmų . Nuo 1960 iki 1990 metų, ukrainiečių kuriamas "poetinis" kinas laikės tarptautinio filmų festivalio viršūnėje. Daugelis prestižinių apdovanojimų atiteko Serhiy Paradzhanov filmui "Užmirštųjų protėvių šešėliai", kuris laimėjo ir vietą tarp Ukrainos kino klasikų ( Kartu su Ivan Mykolaichuk filmu "Babilonas XX", ir Borisas Ivchenko "Prarasta peticija"). 1960 metais, filmas laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame kino festivalyje Mar del Plata ( Argentinoje ). Filmas " Gulbių ežeras: zona " (pagal Paradzhanov ir Jurijus Illienko , 1990 ) buvo pirmoji juosta Ukrainos kino pramonės istorijoje laimėjusi prizą Kanų kino festivalyje.

  • Ekonomika Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Dominykas
  • 15 puslapių (2799 žodžiai)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 78 KB
  • Kinematografijos ekonomika Rusijoje ir NVS šalyse
    10 - 8 balsai (-ų)
Kinematografijos ekonomika Rusijoje ir NVS šalyse. (2015 m. Gruodžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/kinematografijos-ekonomika-rusijoje-ir-nvs-salyse.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 15:50