Kineziterapeuto praktikos ataskaita su amputacijomis


Kineziterapijos praktikos ataskaita. Kineziterapeuto darbas. Kineziterapijos praktika. Praktikos ataskaita kineziterapija. Kineziterapeuto praktika. Kineziterapijos praktika ataskaita. Amputacija kineziterapija. Kineziterapija praktika. Kineziterapijos praktikos dienorastis. Suspensine terapija.

Įvadas. Išsami ataskaita apie pacientų tyrimą ir kineziterapijos procedūrų taikymą. Savianalizė

Trečiąją klinikinę praktiką atlikau ab „ortopedijos technika“. Praktika truko septynias savaites (2011 09 12 – 2011 10 28). Šiuo laikotarpiu dirbau penkias dienas per savaitę (pirmadienis – penktadienis), šešias valandas per dieną (00 – 100 val. ).

Pirmosiomis dienomis stebėjau klinikinių instruktorių darbą su pacientais po amputacijų, sąnarių endoprotezavimo operacijų ir kaulų lūžių, stengdamasis įsisavinti taikomus kineziterapijos metodus ir įsidėmėti svarbiausius dalykus. Vėliau su šiais pacientais dirbau tiesiogiai, nuolatos konsultuodamasis su klinikiniais instruktoriais.

Taikyti kineziterapijos metodai: korekcinė, suspensinė terapija; pratimai atliekami stacionariame treniruoklyje, naudojant kinetec performa bei red cord įrangas ir kitus įrankius (lazdos, kamuoliai, nestabilios platformos, prie galūnės tvirtinami maišeliai su svoriu, įvairaus kietumo volai ir skirtingo stiprumo gumos); koordinacijos, pusiausvyros, raumenų stiprinimo ir tempimo pratimai; postizometrinė relaksacija; gydymas padėtimi; eisenos ir persikėlimo technikos mokymas; „veidrodinės“ metodikos taikymas fantominiams skausmams sumažinti.

Šios praktikos metu tiesiogiai dirbau su pacientais, kurių įvairovė susirgimų atžvilgiu nebuvo didelė: didžiąją jų dalį sudarė pacientai po blauzdos ir šlaunies amputacijų bei klubo ir kelio sąnario endoprotezavimo operacijų, likusiąją dalį – pacientai po stuburo slankstelių, blauzdos ir dubens kaulų lūžių. Nors pacientų įvairovė nebuvo didelė, tačiau visa tai man buvo nauja, todėl stengiausi semtis patirties iš klinikinių instruktorių. Manau, daugiausiai patirties įgijau dirbdamas su pacientais po amputacijų, todėl kad turėjau juos ne tik sustiprinti ir paruošti protezo pritaikymui, pirmųjų žingsnių žengimui, bet pats išmokti ir juos išmokyti tinkamai bintuoti bigę bei uždėti laikiną (pneumatinį) ar individualų protezą. Apskritai darbas su šiais pacientais nebuvo lengvas, nes kai kurie iš jų buvo apatiški, užsisklendę savyje ir mažai motyvuoti. Todėl turėjau būti ne tik geras kineziterapeutas, bet ir puikus psichologas.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2637 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Kineziterapeuto praktikos ataskaita su amputacijomis
    10 - 1 balsai (-ų)
Kineziterapeuto praktikos ataskaita su amputacijomis. (2012 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapeuto-praktikos-ataskaita-su-amputacijomis.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 20:06
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo