Kineziterapija po achilo sausgyslės plyšimo


Medicinos skaidrės.

Kineziterapija po Achilo sausgyslės plyšimo. Kineziterapijos tikslai. Stiprinti kojų raumenis (blauzdas) Tvirtinti čiurnos sąnarį. Apšilimas. Apšilimui, ir ne tik, galima naudoti elastines gumas su pasipriešinimu. Apšilimo pratimai. Sėdint ant kėdės po pėda pasidėti kamuoliuką ir jį spaudyti. Pratimai su elastinio pasipriešinimo juosta. Sėdint ištiestomis kojomis, apvynioti gumą ant pėdos vidurinės dalies kiek arčiau pirštų. Pusiausvyros pratimai. Ant minkšto paviršiaus stovėti nesilaikant. Ėjimo pratimai. Tam, kad pacientas po traumos galėtų vėl dėlioti žingsnius nešlubuojant. Blauzdos raumenų stiprinimo pratimai. Kaip žinia, blauzdos raumenys ir taip itin gerai dirba mūsų kasdieninėje veikloje. Paciento pradinė padėtis stovint.


Stiprinti kojų raumenis (blauzdas) Tvirtinti čiurnos sąnarį, kad būtų stabilus Mokyti taisyklingai žengti žingsnį, nešlubuojant Lavinti pusiausvyrą, reabilitacijos metu Grąžinti žmogaus fizinę būklę, kuri buvo iki traumos.

Apšilimui, ir ne tik, galima naudoti elastines gumas su pasipriešinimu. Reabilitacijos pradžioje guma turėtų būti lengviausia (geltona), vėliau pabandyti žalią ir reabilitacijos viduryje toliau palaipsniui didinti pasipriešinimą. Tik nuėmus įtvarą, rekomenduojama pradėti tempimo pratimus. Apšilimo pratimai turėtų trukti apie 15-20 minučių, kartais ir iki 30 minučių.

Sėdint ant kėdės po pėda pasidėti kamuoliuką ir jį spaudyti. Visa pėda, o poto galima paskirstyti jėgą skirtingomis pėdos dalims. Ridenti kamuoliuką, kad pėda judėtų per čiurnos sąnarį. Po pėda padėtą kamuoliuka sukti, kad pėda atliktų kombinuotus judesius per čiurnos sąnarį. Iš abiejų pusių pėdos padėti kažką, kas pažymėtų ribas ir tada pėda iki ribų atliktų eversijos, inversijos judesius.

Sėdint ištiestomis kojomis, apvynioti gumą ant pėdos vidurinės dalies kiek arčiau pirštų, gumos galus galima duoti pacientui į rankas, kad laikytų įtemptas, o su pėda atliktų lenkimo judesį (plantarinę fleksiją).

 • Medicina Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Mantas
 • 9 puslapiai (462 žodžiai)
 • Universitetas
 • Medicinos skaidrės
 • MS PowerPoint 12 KB
 • Kineziterapija po achilo sausgyslės plyšimo
  10 - 1 balsai (-ų)
Kineziterapija po achilo sausgyslės plyšimo. (2017 m. Birželio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/kineziterapija-po-achilo-sausgysles-plysimo.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:35