Kineziterapija po kelio sąnario pažeidimų ir traumų


Vidinio šalutinio raiščio pažeidimo laipsniai. Požymiai ir simptomai. Kineziterapija po priekinio kryžminio raiščio pažeidimų. Priekinio kryžminio raiščio funkcija. Vientisumo tyrimas. Gydymas. Konservatyvus gydymas. Rekomendacijos prieš operaciją. Vientisumo tyrimas.


Patempimo klasifikacija (raiščių plyšimas) Pirmas laipsnis Mažiau, nei 10% pluošto plyšta Antras laipsnis Nuo 10 iki 100% pluošto plyšta Trečias laipsnis Plyšta 100% pluošto Pirmas laipsnis Požymiai ir simptomai Vietinis patinimas ir skausmas Skausmas testuojant su apkrovimu Stabilumas išlieka. II laipsnis Patinimas Skauda palpuojant Skausmas testuojant su apkrovimu Sąnarys nestabilus III laipsnis Didelis uždegimas Nėra raiščio Sąnarys nestabilus.

Sąnario nestabilumas 0 = vienodai į abi puses 1+ = 0 to 5 mm paslankiau į vieną pusę 2+ = 5 to 10 mm paslankiau į vieną pusę 3+ = > 10 mm more paslankiau į vieną pusę.

Vidinio šalutinio raiščio pažeidimas Anatomija Vidinis šalutinis raištis sudarytas iš tvirtos pluoštinės medžiagos, funkcijos kontroliuoti pernelyg judesio ribojant sąnarių judrumą. Medialinis šalutinis raištis (MCL) yra vienas iš keturių raiščių, kuris yra svarbios siekiant išlaikyti kelio sąnario stabilumą. Svarbu žinoti, kad tai raištis turi dvi dalis: gilusis sluoksnis, kuris jungiasi su menisku ir paviršinis Jo funkcija yra priešintis ir apsaugoti kelio sąnarį nuo išorinių jėgų. Epidemiologija / Etiologija  MCL traumos dažniausiai atsiranda dėl išorinio poveikio. Dėl veikiančių jėgų MCL išsitempia. Kai poveikio jėga yra pakankamai didelė, kai kurie arba visi pluoštai plyšta. Dažniausiai gilusis sluoksnis pažeidžiamas pirmiausiai ir taip dažnai sukeldamas menisko pažeidimą arba priekinių kryžminių raiščių pažeidimą.

  • MS PowerPoint 9005 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (1937 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eimantas
  • Kineziterapija po kelio sąnario pažeidimų ir traumų
    10 - 3 balsai (-ų)
Kineziterapija po kelio sąnario pažeidimų ir traumų . (2017 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapija-po-kelio-sanario-pazeidimu-ir-traumu.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 03:54
×
107 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo