Kineziterapija praktikos ataskaita AB „Eglės“ sanatorija


Įvadas. Praktikos mokymosi tikslai. Klinikinės praktikos tikslai. Mokymosi tikslai. Pirmojo paciento tyrimas. Paciento kortelės duomenys. Kineziterapinio tyrimo duomenys. Kineziterapijos tikslai. Kineziterapijos programa. Pusiausvyros pratimai. Pusiausvyros pratimai vietoje. Koordinacijos pratimai su GYMNIC kamuoliu. Pratimai su elastinėm gumom. Socialinis kontaktas su pacientu. Reabilitacijos efektyvumo įvertinimas ir programa. Reabilitacijos specialistų komandos veikla dirbant su pacientu. Antrojo paciento tyrimas. Paciento kortelės duomenys. Kineziterapinio tyrimo duomenys. Kineziterapijos tikslai. Kineziterapijos programa. Pratimai gulint ant nugaros. Pratimai gulint ant nugaros, kojos pakabintos ant elastinių gumų. Pratimai gulint ant nugaros, kojos užkištos už elastinių gumų. Pratimai gulint ant šono. Socialinis kontaktas su pacientu. Reabilitacijos efektyvumo įvertinimas ir programa. Reabilitacijos specialistų komandos veikla dirbant su pacientu. Savianalizė.


Antrąją klinikinę praktiką atlikau AB „Eglės“ sanatorijoje.

Bendram žmogaus organizmo ištyrimui „Eglės“ sanatorijoje siūlomos ir diagnostinės procedūros. Yra elektrokardiografijos, echokopijos, ginekologijos, veloergometrijos, rektoromanoskopijos ir kt. kabinetai, o taip pat manualinės terapijos, diabetinės pėdos kabinetai, klinikinė ir biocheminė laboratorijos.

„Eglės“ sanatorijoje gydomi tokie susirgimai:

Klinikiniam instruktoriui prižiūrint ir tiesiogiai dirbau su neurologiniais (po galvos smegenų traumos, stuburo išvarža, galvos smegenų išeminis insultas), onkologiniais (inkstų karcenoma) ir su pooperacinės būklės pacientais (inkstų). Teko stebėti pacientus, kuriems buvo diagnozuotos tokios ligos kaip išsėtinė sklerozė, bronchitas, kelio kryžminio raiščio plyšimas, klubo ir kelio sąnarių pakeitimas, infarktas, kraujotakos ir širdies sutrikimai. Taikiau kvėpavimo, dinaminius, tempimo, pusiausvyros lavinimo ir koordinacijos pratimus.

Naudojau įvairias priemones: svarelius, lazdas, elastines pasipriešinimo gumas, pėdų masažuoklius, rankų-kojų treniruoklis, GYMNIC kamuoliukus, steperius, veloergometrus, atlikome pratimus prie sienelės. Susipažinau ir dirbau savarankiškai su tokiomis fizioterapijos procedūromis, kaip magnetinio lauko terapija, raumenų elektrostimuliacija. Stebėjau kaip atliekamas juosmens tempimas su TERAPI-MASTER įranga. Atlikau individualias kineziterapijos procedūras kabinete ir vedžiau grupinę gydomąją gimnastiką baseine.

Gydomoji gimnastika baseine, pagrinde, yra skirta pacientams su judamojo-atramos aparato pažeidimais, nors į ją gali eiti visi galintys ir norintys joje dalyvauti. Ji skirta bendram fiziniam aktyvumui didinti. Taip pat dar yra vertikaliosios vonios ir šiltasis baseinas. Vertikaliosios vonios – skirtos pacientams su stuburo pažeidimais, o šiltasis baseinas – su sąnarių ligomis. Visuose baseinuose ir voniose yra naudojamas mineralinis vanduo.

Klinikinės praktikos metu įgijau profesinės patirties, tiriant ir vertinant pacientus, renkant duomenis ir taikant individualias kineziterapijos programas.

Atvykus į AB „Eglės“ sanatoriją, turėjau galimybę pasirinkti pacientus, su kuriais galėčiau dirbti prižiūrint klinikiniam instruktoriui bei galėčiau parašyti išsamią ataskaitą.

Taigi antrosios praktikos metu pasirinkau dirbti su pacientu po galvos smegenų traumos ir jį aprašyti. Šis atvejis man pasirodė labai įdomus, su pacientu buvo lengva bendrauti, o be to mano ir paciento atvykimo, buvimo ir išvykimo laikas sanatorijoje beveik sutapo.

Savarankiškumas apsitarnaujant: pacientas vaikšto ir apsitarnauja savo jėgomis, be aplinkinių pagalbos.

Diagnozė: būklė po galvos smegenų traumos.

Po gydymo: po kelių savaičių gydymo ligoninėje (lovas režimas, krioterapija ir analgetikai), pacientas išsiųstas tolesniam gydymui į AB „Eglės“ sanatoriją.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2870 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Kineziterapija praktikos ataskaita AB „Eglės“ sanatorija
    10 - 8 balsai (-ų)
Kineziterapija praktikos ataskaita AB „Eglės“ sanatorija. (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapija-praktikos-ataskaita-ab-egles-sanatorija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 15:58
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo