Kineziterapija tempimo pratimai


Tempimo ir lankstumo gydomieji pratimai. Griaučių skersaruožiai raumenys. Neurofiziologinės susitraukinėjančio audinio savybės. Tempimo refleksas. Pagrindiniai 6 tempimo reflekso žingsniai. Mechaninės nesusitraukiančio audinio savybės. Lankstumas. Sąlygos dėl. Lankstumas skirstomas. Lankstumo gydomųjų pratimų poveikis organizmui. Lankstumą lemia vidiniai ir išoriniai veiksniai. Lankstumo lavinimas. Tempimas. Kontraktūrų tipai. Pagrindiniai tempimo tikslai. Tempimo būdai. Terapiniai tempimo metodai. Prieš tempimo procedūrą reikia. Tempimo procedūros eiga. Po tempimo. Atsargumo priemonės taikant tempimą. Gydomųjų tempimo ir lankstumo pratimų indikacijos ir kontraindikacijos. .

Pagrindinis skeleto raumenų struktūrinis vienetas – raumeninė ląstelė ar raumeninė skaidula. Raumeninės skaidulos yra surištos į pluoštus taip suformuodamos visą raumenį. Jų skaičius raumenyje priklauso nuo pastarojo dydžio/atliekamos funkcijos. Raumeninės skaidulos yra cilindro formos, skersmuo ~ 50 – 100 µm (kas lygu žmogaus plauko diametrui), o ilgis 1 – 40 cm ir visada yra mažesnis už viso raumens ilgį. Jas dengia jungiamojo audinio sluoksnis – endomysium. Raumeninės skaidulos formuoja raumeninių skaidulų pluoštus (apie 150 skaidulų sudaro vieną pluoštą), kuriuos taip pat dengia jungiamasis audinys (perimysium), o raumeninių skaidulų pluoštai savo ruožtu sudaro raumenis, kuriuos dengiantis jungiamasis audinys vadinasi epimysium.

Kiekvieną raumeninę skaidulą iš išorės dengia membrana (sarkolema), o po ja yra sarkoplazma, kurioje yra raumens susitraukimo elementų miofibrilių, mitochondrijų, branduolių ir kt. Kiekvieną atskirą raumenį sudaro keli šimtai ar keliolika tūkstančių miofibrilių (pagrindinis griaučių raumenis sutraukiantis elementas), kurias savo ruožtu formuoja aktino (ploni, sudaryti iš baltymo aktino) ir miozino (stori ir sudaryti iš baltymo miozino) filamentai. Kiekvienoje miofibrilėje yra apie 1500 aktino ir 3000 miozino siūlų. Miozino ir aktino siūlai iš dalies persidengia, todėl skaidula yra skersai ruožuota (ne veltui raumenys vadinami skersaruožiais).

Aktino ir miozino filamentai sudaro struktūrinį – funkcinį miofibrilės vienetą – sarkomerą. Sistemingas tempimo pratimų taikymas gali sukelti sarkomerų skaičiaus miofibrilėje padidėjimą. Šie nauji sarkomerai auga raumens ir sausgyslės jungties srityje, ir prisideda prie egzistuojančios miofibrilės galo. Sarkomerų skaičiaus padidėjimas sąlygoja raumens gebėjimą daugiau pailgėti.

  • Medicina Aprašymas
  • MS PowerPoint 4562 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 39 puslapiai (2622 žodžiai)
  • Teletabisz
  • Kineziterapija tempimo pratimai
    10 - 9 balsai (-ų)
Kineziterapija tempimo pratimai. (2015 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapija-tempimo-pratimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 16:02
×