Kineziterapija



Terminas reabilitacija medicinoje pirmą kartą pavartotas 1946m.
Kineziterapija viena iš pagrindinių reabilitacijos ir sveikatos grąžinimo priemonių. Judesys fizinių veiksnių visumos dalis, natūraliLietuvoje kineziterapeutai specialistai rengiami Lietuvos kūno kultūros akademijoje ( bakalaurai, magistrantai ). Nuo 1959m. Magistratūra išleista trečioji laida.
Kineziterapeuto veiklą reglamentuoja sveikatos apsaugkineziterapija gydymas judesiu (lot. Kinezis judesys, terapia gydymas) yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Tinkamas judesys padeda pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Sudarant ligoniams kineziterapijos priemonių planą, būtina įvertinti ne tik bendrą ligonių būklę, biosocialinių funkcijų sutrikimus, bet ir pakenktų organų ar sistemų būklę.
Terminas reabilitacija medicinoje pirmą kartą pavartotas 1946m.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos priemonės reikalingos kuo ankstesnėje ligos stadijoje, todėl galima kalbėti apie etapiškumą: stacionaras, ambulatorija, poliklinika, sanatorija ir namai. Kiekvienam etapui keliami skirtingi uždaviniai, nes yra skirtingas reabilitacinių priemonių panaudojimo galimybes. Gydant neįgaliuosius, reabilitaciją vykdo reabilitacijos specialistų grupė, kurią sudaro įvairių medicinos profesijų specialistai bei socialiniai darbuotojai.
Reabilituojant naudojamos įvairios priemonės: vaistai, fiziniai veiksniai, psichoterapija, mankšta, masažas, darbo terapija, kompensacinė technika, protezavimas.
Kineziterapija viena iš pagrindinių reabilitacijos ir sveikatos grąžinimo priemonių. Judesys fizinių veiksnių visumos dalis, natūrali biologinė organizmoatliekant kineziterapijos procedūras, reikia laikytis tam tikrų fiziologiškai kineziterapijos metodai. Metodus medikai privalo gerai mokėti ir taikyti gydymui, reabilitacijai bei profilaktikai. Atsižvelgiant į ligonio būklę skiriami aktyvūs ir pasyvūs kineziterapijos metodai. Aktyvūs tokie metodai, kada ligonis pats juda. Pasyvūs kada ligonis yra pasyvus, o įvairias manipuliacijas rankomis, prietaisais, aparatais atlieka gydytojas, medicinos sesuo, kineziterapeutas ar kineziterapeuto padėjėjas.
Aktyvieji metodai dar skirstomi į gydomąją kūno kultūrą, žaidimus, sporto elementus, dozuotą ėjimą ir terenktūrą, darbo terapiją.
Aktyviosios kineziterapijos priemonės - aktyvūs valingi judesiai , gimnastikos pratimai, taikomojo ir sportinio pobūdžio pratimai, žaidimai.
Gydomoji kūno kultūra viena iš labiausiai paplitusių kineziterapijos rūšių.
- Microsoft Word 18 KB
- 2010 m.
- 12 puslapių (1806 žodžiai)
- Universitetas
- Gertrūda
-