Kineziterapijos metodų poveikis 7 - 11 metų vaikų išilginės plokščiapėdystės korekcijai


Kineziterapijos metodų poveikis 7 - 11 metų vaikų išilginės plokščiapėdystės korekcijai.


Tyrimo imtis: Tyrime dalyvavo 20 tiriamųjų.Tiriamųjų imties atrankos kriterijai:1. Išilginė plokščiapėdystė. 2. Vaikai 7-11 metų amžiaus.

Tyrimo instrumentai: 1. Vidinio išilginio pėdos skliauto vertinimas naudojant Čičino plantogramos metodą.

3. Didžiojo pėdos piršto tiesimo ir lenkimo amplitudžių matavimas goniometru.

Tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad vaikų turinčių plokščias pėdas rezultatai yra prastesni, lyginant su tais kurių pėdos yra suplokštėjusios. Taip yra todėl, nes raumenys, kurie palaiko vidinį pėdos skliautą yra labiau nusilpę, o suplokštėjusių pėdų vidinio pėdos skliauto raumenys yra aktyvesni. Iš rezultatų matome, kad skirtumas tarp abiejų grupių 1%. Teigiame, kad II-osios grupės vidinis pėdos skliautas atsistato greičiau nei I-osios grupės.

Be to pėdos nykštys turi didelę reikšmę pėdos plokštumo vystymuisi, todėl buvo atliktas pėdos nykščio tiesimo ir lenkimo amplitudžių matavimas goniometru abiems grupėms. Pirmojo ir antrojo testavimo metu rezultatai parodė, kad II-osios grupės pėdos nykščio tiesimo ir lenkimo amplitudės yra geresnės nei I-osios grupės.

1. Apibendrinus visų autorių nuomones, galima išskirti tris plokščiapėdystės tipus: į šoną plokščią pėdą, plokščią į vidų pėdą, skersai plokščią pėdą. Pagrindiniai plokščiapėdystės korekcijos metodai kineziterapijoje yra: gydomieji fiziniai pratimai, gydomasis masažas, vandens procedūros.

2. Nustačius abiejų tiriamųjų grupių dešinės ir kairės kojų išilginio vidinio pėdos skliauto plokštumo rezultatus, paaiškėjo, kad II-osios grupės tiriamųjų rezultatai buvo geresni už I-osios grupės rezultatatus.

3. Po kineziterapijos I-osios grupės, kairės ir dešinės pėdų lenkiamųjų ir tiesiamųjų raumenų jėgos vertinimo vidurkių rezultatai buvo geresni, nei II-osios grupės.

4. Nustačius abiejų grupių tiriamųjų pėdos nykščio lenkimo ir tiesimo amplitudžių rezultatus, kurie buvo nustatyti naudojant goniometrą, nustatyta, kad visų tiriamųjų rezultatai pagerėjo abiejose grupėse. Reikšminiai žodžiai: plokščiapėdystė, kineziterapija, išilginė plokščiapėdystė, plantogramos, fiziniai pratimai.

1. Atsižvelgiant į tyrimo metu gautus rezultatus, rekomenduojame kuo anksčiau išsitirti dėl pėdų deformacijos – plokščiapėdystės. Pastebėjus lengvą, I laipsnio plokščiapėdystę ir anksti pradėjus gydymą, galima pasiekti gerų rezultatų.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1759 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • Kineziterapijos metodų poveikis 7 - 11 metų vaikų išilginės plokščiapėdystės korekcijai
    10 - 1 balsai (-ų)
Kineziterapijos metodų poveikis 7 - 11 metų vaikų išilginės plokščiapėdystės korekcijai. (2017 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapijos-metodu-poveikis-7-11-metu-vaiku-isilgines-ploksciapedystes-korekcijai.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 19 d. 10:50
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema