Kineziterapinis pacientų ištyrimas


Kineziterapinis pacientų tyrimas ir kineziterapijos planas. Pažintinė kineziterapijos praktika. Rekomenduojama kompensacinė technika. Rekomendacijos pacientui paciento šeimos nariams. Gydytojo reabilitologo paskyrimai. Pradinis ligonio įvertinimas. Nep žp kp į. Judėjimas nuo invalido vežimėlio i lovą ir atgal. Vaikščiojimas Iygiu paviršiumi. Judėjimas su invalido vežimėliu. Užlipimas bei nusileidimas laiptais. Apsirengimas ir nusirengimas. Žarnyno funkcijos kontrolė. Šlapimo pūslės funkcijos kontrolė. Funkcinis judėjimo testas keittel. Et. Testo atlikimo data 2016 06 08 užduotis įvertinimas balais max. Balų kiekis deš. Pastaba atliekant užduotis nr. Galima laikytis rankomis už kedės. Įvertinimas balais 58balai. Skausmo intensyvumo vertinimas.


Pažintinės praktikos tikslas – ugdyti gebėjimus reikalingus profesinei veiklai, įgyti atsakingumą, kineziterapinio ištyrimo, vertinimo bei bendravimo kompetencijų, susipažinti su kineziterapija iš arčiau. Pažintinė praktika atlikta nuo 2016-06-13 iki 2016- 06-24, VŠĮ Palangos reabilitacijos ligoninėje, nervų sistemos ligų, judėjimo – atramos aparato pažeidimų skyriuose. Neurologinei reabilitacijai skirtos 95 lovos. Ligoninės aplinka, patalpos, salės, palatos pritaikytos negalią turintiems žmonėms. Ten dirbantys žmonės visuomet išklauso ir atsako į iškilusius klausimus ir pasižymi šiltu bendravimu bei supratimu.

Darbą sudarė penkių dienų darbo savaitė. Darbas prasidėdavo 9h, baigdavosi 14h. Dirbome su II tipo pažeidimus turinčiais pacientais. Su šiais pacientais dirbome nuolatos prižiūrint specialistų, o kartais tiesiog stebėdavome darbą. Taikėme tempimo, raumenų stiprinimo, kordinaciją ir pusiausvyrą lavinančius pratimus. Turėjau galimybę stebėti baseine atliekamą mankštą. Darbui naudojami įvairūs prietaisai ir inventorius: vertikalizacijos stovai, dviračiai, vaikštynės, aktyvių ir pasyvių judesių treniruokliai galūnėms stiprinti, pusiausvyros platformos ir pagalvės, kamuoliai, svarmenys, lazdelės, įvairių spalvų elastinės juostos ir kita. Pažintinės praktikos metu turėjau galimybę susipažinti su treniruokliais ir treniravimo inventoriumi, kurių dar nežinojau ar nebuvau mačiusi.

Įdomu ir svarbu buvo įgyti naujų žinių, išmokti bendrauti su pacientais, dirbti komandoje, stebėti specialistų darbą. Pirmąją praktikos dieną jaučiausi šiek tiek pasimetusi, nedrąsu buvo klausti pacientų, kas jiems nutiko, kokiomis ligomis serga. Nedrįsau prieiti ir paklausti ten dirbančių specialistų įvairių klausimų, kurie kildavo stebint mankštą. Jaučiausi neįprastai, nes niekada neteko vienoje vietoje matyti tiek daug stipriai sergančių ir savimi sunkiai apsirūpinti galinčių žmonių. Manau, kad nebuvau pasiruošusi psichologiškai, neturėjau pakankamai psichologinių žinių. Tačiau viskas pasikeitė jau kitą dieną. Antrąją praktikos dieną jaučiausi kur kas drąsesnė. Bendrauti su pacientais ir dirbančiu kolektyvu buvo drąsiau ir kur kas lengviau. Su kiekviena diena šis darbas darėsi vis mielesnis, ir tai leido man suprasti, kad studijuoti pasirinkau tinkamą dalyką. Manau, kad ši praktika suteikė nemažai patirties, psichologinių žinių, išmokau bendrauti su pacientais. Visa tai davė daug naudos ir supratimo tolesniose studijose ir gyvenime.

Taikyti testai: Keitelio indeksas; Bartelio indeksas; Kojos sąnarių amplitudės ir raumenų jėgos vertinimas; VAS skausmo skalė.

Problemos: Riboti judesiai per kairį klubo sąnarį visomis kryptimis. Sumažėjusi raumenų, judinančių kairį klubą, jėga. Kairio klubo skausmas, žaizda dešinėje blauzdoje (dėl potromboflebitinio sindromo).

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2375 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vitalija
  • Kineziterapinis pacientų ištyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kineziterapinis pacientų ištyrimas. (2019 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapinis-pacientu-istyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 29 d. 12:00
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo