Kineziterapinis tyrimas


Kineziterapinis tyrimas. Anamnezės tikslai. Objektyvus paciento tyrimas (sistemų apžvalga. Testavimai ir matavimai. Dažniausiai atliekami kineziterapiniai testai ir matavimai. Kineziterapinis vertinimas. Vertinimas. Diagnozė. Pakenkimai. Funkcijos ribojimas. Negalia. Prognozė. Veiksniai, įtakojantys asmens kineziterapijos. prognozę ir funkcinius rezultatus. Kineziterapinės programos parengimas. Trumpalaikių ir ilgalaikių kineziterapinių tikslų formulavimas. Paciento ir jo šeimos narių mokymas. Skiriami trys mokymo etapai. Paciento ir jo artimųjų mokymas apima. Bendravimas su pacientais ir kitais kineziterapijos proceso dalyviais.


Tai pirmoji paciento gydymo modelio dalis. Kineziterapinis tyrimas yra sisteminis procesas, kurio metu renkama informacija apie esamas ir galimas paciento problemas (patologines būkles, pakenkimus, funkcijos ribojimus, negalią). Duomenis apie paciento būklę kineziterapeutas renka iš daugelio šaltinių: apklausdamas pacientą ir jo šeimos narius, vartydamas medicininės kortelės ir kitų sveikatos priežiūros specialistų įrašus. Visaapimantį kineziterapinį tyrimą sudaro: subjektyvus paciento tyrimas (anamnezė) ir objektyvus tyrimas (sistemų apžvalga bei testavimai ir matavimai).

Subjektyvus paciento tyrimas (anamnezė). Tai informacijos surinkimas peržiūrint medicininius įrašus, apklausiant pacientą, šeimos narius ir kitus asmenis žinančius esamą asmens sveikatos ir funkcinę būklę.

Sukurti darbinius santykius tarp paciento ir kineziterapeuto ir numatyti bendravimo būdą. Išsiaiškinti galimus pavojingus simptomus arba raudonąsias vėlevėles, kurioms reikalinga neatidėliotina medicininė pagalba. Rimtų patologijų požymiai ir simptomai - karščiavimas, drebulys, naktinis prakaitavimas, nepaaiškinami svorio pokyčiai, bendras negalavimas ir nuovargis, nepaaiškinamas pykinimas ir vėmimas, galvos svaigimas, unilateralinės, bilateralinės, kvadrilateralinės parestezijos, naktiniai skausmai, šlapinimosi ir tuštinimosi disfunkcija, silpnumas, skausmas pavalgius, šaknelinio pobūdžio skausmai, sustingimas. Išsiaiškinti pagrindinius nusiskundimus, pažeidimo mechanizmus ir būklės sunkumo įtaką asmens funkcinei būklei. Išsiaiškinti simptomų pobūdį ir specifinę lokalizaciją. Numatyti bazinius matavimus. Surinkti informaciją apie bendrą medicininę ir chirurginę asmens istoriją. Apibrėžti paciento kineziterapijos tikslus ir lūkesčius.

  • MS PowerPoint 312 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1054 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintare
  • Kineziterapinis tyrimas
    10 - 6 balsai (-ų)
Kineziterapinis tyrimas. (2016 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kineziterapinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 05:35
×