Kinija Kelionių agentūrų veiklos projektinis rašto darbas


Įvadas. Kinijos pavadinimas. Kinijos geografinė padėtis. Kaip ten patekti? Valstybinė kinų kalba. Pagrindinės higienos sąlygos. Maisto rūšis. Dėvimų drabužių tipas. Valiuta ir jos keitimo kursas. Klimatas. Kada geriausia aplankyti Kiniją? Drabužių poreikis. Vietinis transportas. Neįprastos sąlygos. Kultūros stereotipai. Apribojimai maistui, gėrimams, dovanoms. Dokumentai, reikalingi kelionėje. Šalies išsivystymo lygis. Rekomenduojami viešbučiai. Rekomenduojami restoranai. Kinijos lankytinos vietos. Didžioji kinų siena. Terakotinė armija. Didysis Lešano Buda. Mogao urvai. Geltonieji kalnai. Finansų centro bokštas Šanchajuje. Xu?nkong Si, „Kabanti šventykla“. Šaolino vienuolynas. Muitinės reikalavimai. Visa kita reikalinga informacija. Išvados. Naudota literatūra.

Kinija turistus traukia savo išpuoselėta kultūra, tradicijomis, įspūdingais architektūra, gamtos paveldais.

Tai trečia didžiausia pagal plotą vastybė pasaulyje. Teritorija primena gaidžio siluetą.Plotu Kinija šiek tiek didesnė už JAV, mažesnė tik už Kanadą ir Rusiją. Nuo Pamyro kalnų vakaruose ji tęsiasi 4 022 kilometrus iki Rytų Kinijos jūros. Nuo pietinės sienos su Vietnamu iki šiaurinės su Rusija yra 3 218 kilometrų. Ilgiausia Kinijoje (6 336 km) ir trečia pasaulyje pagal ilgį upė Jangdzė valstybę dalija į dvi savitas sritis: šiaurinę ir pietinę.

Iš Lietuvos Kiniją galima pasiekti lėktuvu. Skrydis dažniausiai būna su vienu persėdimu Maskvoje, Varšuvoje arba Helsinkyje. Skryždio trukmė – daugiausia iki 30 val. Kaina – 2 000 – 4 000 lt.

Drabužių stilius Kinijoje sparčiai keičiasi. Mao stiliaus uniforminių švarkų, vienodų abiejų lyčių kinams, didžiuosiuose miestuose beveik neliko. Stilingai, spalvingai ir madingai apsirengti vietos gyventojui kainuoja mėnesio ar dviejų algą. Diduma vyrų dėvi Vakarų stiliaus kostiumus su kaklaraiščiu.

Džinsai, kaip kasdieninis rūbas, priimtini tiek vyrams, tiek moterims. Ekskursijoje vietoj suknelės ar sijono moterys noriau mūvi kelnes ar šortus. Išvykose į fabrikus, komunas ir panašias vietas, kai tenka vaikščioti nemažus atstumus, geriausia avėti batus guminiais padais.

Darbo aplinkoje tiek posėdžių metu, tiek pobūviuose rėkiančios spalvos ir ryškūs papuošalai nedera. Moterys turi vengti didelių iškirpčių, mini sijonėlių ir intensyvios raudonos ar baltos spalvos suknelių. Raudona suknelė – nuotakų apdaras, o balta – laidotuvių.

Milžinišką teritoriją turinčios šalies klimatas svyruoja nuo subarktinio iki tropinio. Jangdzės upė skiria dvi skirtingas klimato zonas.

-10?C. Kai kuriuose rajonuose sniegas – įprastas reiškinys. Tai pasakytina apie didžiausią Kinijos miestą Šanchajų. Vasaros ilgos, nejaukiai karštos ir drėgnos. Liepos ir rugpjūčio mėnesį dienomis temperatūra pašoka per 38?C. Į šią karštų orų zoną įeina trys iš keturių karščiausių Kinijos vietų – Nanzingo, Uchano ir Čangčūno.

Kadangi Kinijoje, kaip ir Lietuvoje, vyrauja metų laikai, drabužių poreikis priklauso nuo to, kokiu metų laiku ir į kurią Kinijos vietą pasirinksite vykti.

Vienas labiausiai apčiuopiamų kolektyvizmo ir didelio gyventojų tankumo rezultatų – visiškas asmeninio gyvenimo nebuvimas. Sąvoka „asmens privatumas“ kinams visai svetima. Po vienu stogu gyvena dvi ar trys kartos. Jų būstus skiria tik paprasta siena, o virtuvė ir vonia – bendros. Tad nenuostabu, kad šnekant apie kinų namų reikalus, jų kalboje nėra net tokio žodžio „asmeninis“.

Tikėkitės sulaukti klausimų apie savo amžių, šeimos padėtį, atlyginimą, ar asmeninių daiktų kainas. Itin detalizuoti atsakymų nereikia, tačiau išsisukinėti ar vengti atsakyti nepatartina. Toks elgesys tik sukeltų įtarimą ar nesusipratimą. Net didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Pekinas, Šanchajus ar Gvangdžou, kur visuomenė labiau kosmopolitiška, įkyriai nesmagių klausimų vis tiek sulauksite. Tačiau kinams svarbi ne tiek pati informacija, kiek jūsų pastangos geranoriškai bendrauti. Svarbiausias tokio klausinėjimo tikslas – sukurti terpę ryšiui užmegzti. Jei panašius klausimus jiems užduosite jūs, vadinasi, norite užmegzti draugystę.

Kiniją ir kinus svetimšaliai suvokia iš savo asmeninės patirties, remdamiesi kitų nuomone ar stereotipais. Nuostatos iš oficialiai pripažintų šaltinių tikriausiai bus naudingos, jei ruoštumėtės kada nors keliauti į šią šalį. O pasenusi ar netiksli informacija sukels bereikalingų kliūčių.

Nors Kinijos politinė sistema išaugusi iš Rusijos komunizmo teorijos, šios šalies vyriausybė skelbia, kad tai unikali socializmo sistema. Tačiau kad ir kaip jų sistema besivadintų, kiekvienam kinui labiausiai rūpi ne siekti demokratijos ar laisvės, bet išlaikyti harmoniją. Antroje šimtmečio pusėje kunkuliuojantys nuolatiniai politiniai neramumai skatina tautą beveik visuotinai siekti taikos ir stabilumo.

1956 metais Kinijos gyventojų skaičius siekė 500 milijonų. MaoDzedunas nusprendė, kad gyventojų skaičiui padidėjus, Kinijos galybė dar labiau sustiprės. Šios politikos vaisiai tapo akivaizdūs aštuntojo dešimtmečio pabaigoje, kai kas šeštas pasaulio gyventojas buvo kinas. Tautai iškilo bado grėsmė. Štai tada vyriausybė priėmė „vieno vaiko šeimoje“ programą. Miesto vietovėse ją įgyvendinti nebuvo sunku. Tačiau 70% tautos gyvena kaime.

Dėl Kinijos gyventojų gimstamumo kontrolės programos poveikio miestai sužydėjo nuo išpuoštų ir tėvų puoselėjamų vaikų. Ankstesnių kartų kinai tokio gyvenimo nė sapnuose nebuvo regėję. Artimiausi dešimtmečiai parodys, ar šeimos sudėtį gali lemti politika.

Apskritai kalbant, viešai rodyti emocijas, jų supratimu, negarbinga. Kadangi kinų kultūra vyrus vertina labiau, nei moteris, vyrai jaučia poreikį elgtis rimtai ir susilaikyti nuo viešo emocijų rodymo ne šeimoje. Tačiau tai visiškai nereiškia, kad stiprūs jausmai kinams svetimi. Paprasčiausiai nuo mažens jie mokomi jausmus slėpti.

  • Microsoft Word 1733 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (4495 žodžiai)
  • Universitetas
  • Augustė
  • Kinija Kelionių agentūrų veiklos projektinis rašto darbas
    10 - 6 balsai (-ų)
Kinija Kelionių agentūrų veiklos projektinis rašto darbas. (2015 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinija-kelioniu-agenturu-veiklos-projektinis-rasto-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 03:29
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo