Kinija liberali ekonomikos sistema. Autoritarinis režimas


Kinijos valdymo forma. Kinija valdymo forma. Kinijos politine sistema. Kinijos politinis rezimas. Kinijos ekonomikos struktura. Kinijos valdymo sistema. Kinijos ekonomikos sistema. Kinijos rezimas. Kinijos ekonomine sistema. Kinijos politika referatas.

Įvadas. Kinijos komunistų partijos politika. Išvados. Literatūros sąrašas. Šiais metais Kinija pažymės savo komunistų partijos 90-metį, partija kuri išlaikė savo galią per laiko tėkmę atrėmusi Japonijos militarizmą, nugalėjusi Guandomingą, išgyvenusį didžiojo šuolio projektą, realiai atsižadėjusi marksizmo-leninizmo dogmatizmą, priėmusi liberalias reformas išsaugojo savo įtaką ir vienvaldžią poziciją. Kinija pradėjusi liberalias reformas anksčiau nei SSRS išlaikė tam tikrą didžiosios valstybės statusą be politinio svorio devalvacijos nei šiaurinė jos kaimynė, o Kinijos komunistų partijos sukeltos socio-ekonominės jėgos, perėjimo laikotarpiu į rinkos ekonomiką, iškėlė verslininkų ir viduriniąją klasę, kurios dažniausiai asocijuojamos kaip autoritarinės politikos sistemos garantas nei jai mesti išbandymus. Nors kai kurie mokslininkai mąsto kitaip, o Minxin Pei, nusako, jog ekoniminė liberalizacija nebūtinai veda į politinės struktūros demokratizavimą. Nors Kinijos režimas iš esmės liko komunistų partijos rankose, kuris priešinasi bet kokiam reikšmingam politiniui pasikeitimui nepaisant ekonominio dinamizmo padarinių, fundamentalūs pokyčiai ekonominėje srityje turėjo tam tikrą poveikį kinų politinei sistemai. Tačiau kaip iš esmės įmanoma, jog stanguojanti valdančioji partija sugebėjo išlaviruoti iš Tiananmenio aikštės suirutės ir pasiekti puikių ekonominių augimo tempų? Kaip monolitinė valdančioji partija drąstiškai ir sėkmingai pakeitė šalies socio-ekonominį vystymasį nuo siauraus požiūrio, kuris pabrėžė socialinį susitelkimą ir sąžiningą turto paskirstymą, į BVP augimą ir iš dalies (arba visišką) kapitalizmo restauravimą. Kyla klausimas ar Vašingtono konsensusui, kuris sietas su demokratizacija, atrado alternatyva – Pekino konsensusą su išliekančia nepakitusia politine sistema. Šiame darbe tikslas yra išanalizuoti Kinijos politinę sistemą, jos įtaką ir reikšmę. Siekiant šio tikslo, iškelti tokie uždaviniai. Atskleisti Kinijos komunistų partijos pagrindinius motyvus imtis liberalių reformų. Išskirti liberalių reformų pasekmes ir jų galimą įtaką politiniam režimui. Charakterizuoti Kinijos komunistų partijos politiką, jos valdžios išlaikytinumą. Nustatyti galimas vidines ir išorines grėsmes vyraujančiam režimui. Rašto darbo objektas – Kinijos komunistų partijos ir Kinijos valdymo režimas. Iškelta problema – Kinijos kompartijos rėžimo išsilaikymas valdžios pozicijoje kapitalizmo sąlygomis galimybės.

Šiais metais kinija pažymės savo komunistų partijos 90-metį, partija kuri išlaikė savo galią per laiko tėkmę atrėmusi japonijos militarizmą, nugalėjusi guandomingą, išgyvenusį didžiojo šuolio projektą, realiai atsižadėjusi marksizmo-leninizmo dogmatizmą, priėmusi liberalias reformas išsaugojo savo įtaką ir vienvaldžią poziciją. Nors kai kurie mokslininkai mąsto kitaip, o minxin pei, nusako, jog ekoniminė liberalizacija nebūtinai veda į politinės struktūros demokratizavimą.

Nors kinijos režimas iš esmės liko komunistų partijos rankose, kuris priešinasi bet kokiam reikšmingam politiniui pasikeitimui nepaisant ekonominio dinamizmo padarinių, fundamentalūs pokyčiai ekonominėje srityje turėjo tam tikrą poveikį kinų politinei sistemai. Tačiau kaip iš esmės įmanoma, jog stanguojanti valdančioji partija sugebėjo išlaviruoti iš tiananmenio aikštės suirutės ir pasiekti puikių ekonominių augimo tempų? Kaip monolitinė valdančioji partija drąstiškai ir sėkmingai pakeitė šalies socio-ekonominį vystymasį nuo siauraus požiūrio, kuris pabrėžė socialinį susitelkimą ir sąžiningą turto paskirstymą, į bvp augimą ir iš dalies (arba visišką) kapitalizmo restauravimą.

Kyla klausimas ar vašingtono konsensusui, kuris sietas su demokratizacija, atrado alternatyva – pekino konsensusą su išliekančia nepakitusia politine sistema.

šiame darbe tikslas yra išanalizuoti kinijos politinę sistemą, jos įtaką ir reikšmę. Siekiant šio tikslo, iškelti tokie Iškelta problema – kinijoskinija ekonomines reformas pradėjusi praėjusio amžiaus dešimtmečio pabaigoje, o dar labiau liberalizavusi paskutiniajame dešimtmetyje išskyrė ją iš raudonosios minios. Priešingai nei komunistinės rytų bloko šalys ir ssrs, kinijos kompartija priėmusi reformas anksčiau kažkiek sugebėjo atitolinti savo žlugimą. Nors kaip kitų socialistinių šalių ekonomikos trajektorija vedė į pražūtį, kinija numalšinus tiananmenio neramumus vis tiek išlaikė vienpartinę sistemą, tačiau bent dalinai patvirtino fukuyama‘os mintį, jog rinkos ekonomiką iškils maždaug visame pasaulyje, nugalėjus sovietinį socializmą, tuo pačiu ateis ir liberali vakarų demokratija, kuri fukymama‘i atrodo alpha ir omega. Daliai valdančiosios klasės supratus, jog socializmas nėra perspektyvi teorija leisianti plėtotis ir išlikti valstybei, ėmėsi reformų nustumus dogmatinius socialistinius partijos narius, nors propagandinis fasadas liko toks pat iškilo įvairios visuomenės klasės su skirtingais interesais.

  • Politologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (1636 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Kinija liberali ekonomikos sistema. Autoritarinis režimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kinija liberali ekonomikos sistema. Autoritarinis režimas. (2011 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinija-liberali-ekonomikos-sistema-autoritarinis-rezimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 22:01
×