Kinijos banko veiklos ypatumai


Įvadas. Metodologija. Trumpai apie icbc. Korporacinė kultūra. Banko išsikeltos misijos. Vizija. Vertybės. Svarbesni istoriniai įvykiai. Veiklos sritys. Asmeninė bankininkystė. Korporacinė bankininkystė. Paslaugos, susiję su finansiniu turtu. Finansinė informacija. Akcijų vertė biržose. Šiandienos problemos. Išvados. Literatūriniai šaltiniai.


Kinija – viena iš lyderiaujančių šalių pasaulio ekonomikoje, į kurią atsigręžia visi ekonomistai, finansistai ir kiti daugelio sričių specialistai. Dar praeitame amžiuje buvusi viena iš silpniausių pasaulio valstybių, ši šalis parodė augimo tempus, kurių niekas nesitikėjo. XXIa. Kinija šios augimo tendencijos nesustabdė. Atvirkščiai, kasmet šalies ekonomika kyla kone sparčiausiai iš visų. Būdama antrąja pasaulio ekonomija, Kinija užima svarbią dalį tarptautiniuose šalių mainuose, finansų, kapitalo ir visose kitose rinkose. Kinija pasauliui taip pat reikalinga dėl savo eksportuojamų išteklių ir produkcijos – vario, naftos, plieno, elektrotechnikos prekių, drabužių, žaislų ir kitų kasdienio vartojimo produktų. Bet kokie svyravimai šios Rytų šalies ekonomikoje gali stipriai paveikti gyvybiškai svarbius finansinius procesus net ir kitame pasaulio krašte.

Žinant šalies ekonomikos svarbą visam globaliam pasauliui, galima suprasti, kad Kinijoje bazuojasi vieni didžiausių komercinių gigantų – įvairios tarptautinės korporacijos, svarbios ekonominės institucijos. Šios įstaigos atlieka pasaulinio lygmens finansines operacijas, atsiskaitymus. Kadangi jų valdomo turto apimtys milžiniškos, minėtosios institucijos svarbios visos šalies ir globaliai ekonomikai, vykdomiems projektams ar ar net šalies ekonominės padėties stabilumo palaikymui.

Šių įstaigų sąraše figūruoja ir komerciniai bankai, kadangi jie užpildo svarbią nišą pinigų srautų judėjime, užima investuotojų ir asmenų/kompanijų, norinčių skolintis, jungiamojo kanalo vaidmenį bei atlieka dar daugybę svarbių valstybei ir visuomenei funkcijų (mažmeninė, investicinė bankininkystės, turto valdymas, saugojimas ir taip toliau). Didžiausias Kinijos komercinis bankas – ICBC – pribloškia savo valdomo turto apimtimis, aptarnaujamų klientų skaičiumi ir tolimesniais verslo plėtros užmojais. Savo inovatyviais sprendimais ir diegiamomis programomis bankas yra tarsi vedlys naujausiose ekonominėse tendencijose, tad jo veiklos ir teikiamų paslaugų nagrinėjimas yra itin svarbus, norint išsiaiškinti būsimus pokyčius finansinėse rinkose ir net prognozuoti tam tikrų šalies ekonomikos rodiklių pokyčius.

ICBC (angl. Idustrial and Commercial Bank of China Ltd.) – Kinijos tarptautinė bankininkystės kompanija bei didžiausias pasaulyje bankas pagal valdomą turtą ir vertę biržose. Šis bankas turi padalinių šešiuose žemynuose, jo tinklas užsienyje išsiplėtęs per 41 regioną.

Institucija teikia visapusiškas finansines paslaugas bei produktus 5 090 000 korporaciniams klientams bei 465 milijonams privačių klientų, naudodama ypač veiksmingus kanalus: 17 122 šalies vidaus institucijų, 338 užsienio institucijų bei 2007 bendradarbiaujančių bankų visame pasaulyje. Taip pat bankas teikia paslaugas per savo itin gerai išvystytą elektroninės bankininkystės tinklą, jungiantį tiek internetines, tiek telefonines bankines paslaugas bei savitarnos bankininkystės centrus, taip formuodamas įvairiapusišką bei internacionalizuotą struktūrą, besiorientuojančią į komercinės bankininkystės verslą ir pirmaujančios pozicijos vidaus rinkoje išlaikymą. 2014 metais ICBC buvo nominuotas „Pasauliniu metų banku“ po to kai pasiekė pirmą vietą Pasaulio Bankų TOP 1000 sąraše.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 547 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2706 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • Kinijos banko veiklos ypatumai
    10 - 7 balsai (-ų)
Kinijos banko veiklos ypatumai. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-banko-veiklos-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 18:35
×