Kinijos ekonomikos apžvalga


Įvadas. Kinijos ekonomika 2008-2014 m. Kinijos ekonomikos problemos. Korupcija. Tarša. Miestai vaiduokliai. Kinijos prognozės. Išvados. Naudota literatūra ir šaltiniai.

Kinijos Liaudies Respublika (Kinija) - didžiausia valstybė esanti vien tik Azijos žemyne. Šalyje gyvena apie 1,3 mlrd. žmonių. Kinija yra viena iš įtakingiausių valstybių pasaulyje. Ji turi nuolatinę vietą JTO Saugumo Taryboje. Taip pat turi didžiausią kariuomeną pasaulyje ir yra antra pagal lėšas skiriamas ginklavimuisi. Kinija yra branduolinė valstybė. Ekonominiu aspektu Kinija pasaulyje pirmauja gamyboje ir prekyboje. Ji kol kas yra antra pagal dydį ekonomika po Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV). Taigi didindama plėtrą ji siekia tapti didžiausia ekonomika pasaulyje ir aplenkti JAV.

Šio referato pagrindinis tikslas yra apžvelgti Kinijos ekonomiką 2008-2014 m. atkreipiant dėmesį į šalies ekonomikos augimo tempą, taip pat aptari vienas iš svarbiausių Kinijos problemų - tai korupcija, tarša ir Miestai vaiduokliai. Pavyzdžiai atskleidė Kinijos vyriausybės požiūrį į šias problemas. Pateiktos Kinijos prognozės parodė šalies siekį dar daugiau įsitvirtinti pasaulyje.

Kinijos ekonomika 2008-2014 m.

Taigi Euro zonos skolų krizė ir aukštas nedarbo lygis JAV sumažino vartotojų pasitikėjimą, o tuo pačiu ir Kinijos prekių paklausą. 2012 m. Kinijos ir ES abipusė prekyba sumažėjo daugiau kaip 7%. Taip pat šalies centrinis bankas 2012 m. ėmėsi atsargių monetarinės politikos priemonių, kad infliacija neaugtų ir, kad nedidėtų nekilnojamojo turto kainos.

2014 m. paskelbtame Sam Becker straipsnyje „The 10 Most Corrupt Countries in the World“ Kinijos nėra išvardintame 10-tuke, tačiau nepaisant to korupcija šalyje yra didelė. Kaip teigia tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Transparancy International“ Kinija užima 78 vietą. Remiantis statistikos duomenimis 2009m. korupcija šalyje siekė daugiau kaip 35 milijardus JAV dolerių. Kaip teigia valstybinė Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ 2003-2009 m. buvo išanalizuota net 240 tūkst. korupcijos atvejų. Vyriausybė stipriai kovoja su korupcija tai parodo ir 2013 m. duomenys. Tais metais buvo nubausta daugiau kaip 20000 įvairaus rango pareiginų.

Kaip pavyzdys, kad Kinija visais būdais stengiasi pažaboti korupciją šalyje, yra 2014 m. atliktas tyrimas, kurio metu konfiskavo 14,5 mlrd. JAV dolerių vertės turtą. Šis turtas buvo konfiskuotas iš vieno įtakingiausio Kinijos politiko, buvusio visuomenės saugumo ministro, Zhai Yongkango. Manoma, kad šis antikorupcinis tyrimas yra pats didžiausias per visą Kinijos istoriją. Tai tik įrodo, kad Kinija nežada sustoti.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2175 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimante
  • Kinijos ekonomikos apžvalga
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kinijos ekonomikos apžvalga. (2015 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-ekonomikos-apzvalga.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:59
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo