Kinijos ekonomikos problemos


Kinijos ekonominė aplinka. Kinijos problemos. Akcijų rinka. Krentantys pramonės ir eksporto rodikliai. Kinijos bandymai pagyvinti ekonomiką.


Pagrindinis šio referato tikslas apžvelgti pastarųjų 5 metų Kinijos ekonomika, identifikuoti esamas problemas, bei Kinijos perspektyvas artimiausioje ateityje.

Pateiktame grafike matyti kokį staigų BVP metinio augimo tempo sulėtėjimą Kinija patyrė 2009 metais, kitą vertus prieš tai buvę augimo tempai buvo labai dideli, todėl Kinija buvo pasiruošusi išgyventi krizę, kitaip nei pavyzdžiui Europos valstybės kurių biudžeto perviršiai buvo maži, o dažnos net ir deficitiniai. Kinija krizės metu turėjo pakankamai lėšų, galėti smunkančią ekonomiką, todėl iš krizės išėjo kaip nugalėtoja. Vis dėl to pasaulinė krizė jau buvo ganėtinai seniai ir dabar Kiniją kamuoja kitokios problemos.

Pastaruoju metu Kinijos akcijų rinka išgyvena skaudžius kritimus, kurie daugelio ekspertų nuomone gali būti pavojingesni už Graikijos krizę. Pastaraisiais metais prasidėjęs pūsti akcijų biržos burbulas, po truputi ėmė bliūkšti. Pagrindinė burbulo pūtimosi priežastis buvo labai optimistiškos prognozės akcijų rinkose, kurios vertė vidutinio sluoksnio gyventojus investuoti. Šalyje buvo ganėtinai paplitęs investavimo modelis, kai paprasti investuotojai skolindamiesi iš įvairių šaltinių tuos pinigus investuodavo, o iš to gautomis pajamomis padengdavo įsiskolinimus. Toks ganėtinai lengvas pinigų generavo šaltini labai padidino akcijų paklausą, o tai kartu ir smarkiai pakėlė pagrindines šalies akcijas. Tačiau pastarąjį mėnesį pasirodžiųsi eksporto rodiklių informacija sudavė smarkų smūgį akcijų rinkoms, kai viena didžiausių pasaulio ekonomikų varoma išskirtinai eksporto pamatė, kad eksportas sumažėjo. Tai atnešė slogias nuotaikas į akcijų rinką, kurioje prasidėjo labai staigus kritimas. Šanchajaus ir Šendženo biržų indeksai krito kone trečdaliu ir buvo suvogta jog šalyje buvo susiformavęs akcijų burbulas. Be viso to kritęs akcijų kursas turėjo su skaudžiai atsliepti ir namų ūkiams, kurie investavo skolintus pinigus, nes pakilimo nebėra, o skolas gražinti reikia.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 106 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1559 žodžiai)
  • Matas
  • Kinijos ekonomikos problemos
    10 - 5 balsai (-ų)
Kinijos ekonomikos problemos. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-ekonomikos-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 06:42
×