Kinijos ekonomikos referatas


Įvadas. Kinijos valdymo sistema. Kinijos bvp. Kinijos eksportas ir importas. Kinijos energetinė priklausomybė. Kinijos ištekliai. Gamtiniai ištekliai. Žmogiškieji ištekliai( darbo jėga). Kinijos skola. Kinija turi 28 trilijonų dolerių bėdą. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kinija viena iš besivystančių pasaulio šalių ,tačiau savo ištekliais, gamybos mastais ir eksportu po visą pasaulį gali prilygti ir netgi aplenkti daugelį išsivysčiusių valstybių. Turbūt nėra tokio žmogaus, kuris nežinotų ką reiškia užrašas “made in china” ir greičiausiai didžioji dauguma yra turėję Kiniečių gamybos produktų. Kinija turi daug ir įvairių gamtinių išteklių kaip anglis ar geležies rūda ,taip pat turi auksto ir kitų mineralinių iškasenų. Nors valstybėje jau kelis dešimtmečius vykdoma vieno vaiko politika Kinija vis tiek yra didžiausia pagal žmonių skaičių valstybė pasaulyje. Taip pat sparčiausiai besivystanti ir plėtojanti savo pramonę.

Darbo tikslas –Išanaizuoti Kinijos ekonominė sistemą ,šalies BVP lygį, eksportą ir importą ,išteklius bei skolas.

Išnagrinėjus informaciją aprašyti Kinijos valdymo sistemą ,kokiu ekonominės sistemos tipu remiasi Kinija.

Išanalizuoti Kinijos BVP ir BVP vienam gyventojui struktūra, jos augimo tempus.

Išnagrinėti Kinijos eksporto ir importo struktūrą, energetine priklausomybę, eksportuojamą ir importuojamą produkciją bei pagrindines šalis į kurias eksportuoja ir iš kurių importuoja Kinija

Kinijos BVP struktūra oficialiai skirstoma į makro lygio sektorius, kurie išskiriami dar detaliau:

Žemės ūkis (9,6%) : apima žemdirbystę, miškininkystę, gyvulininkystę ir žuvininkystę;

Pramonė (46,8%) : kasyba, apdirbamoji pramonė, elektros, dujų ir vandens tiekimas, statyba

Paslaugos (43,6%) : transportas, IT, didmeninė ir mažmeninė prekyba, viešbučiai ir restoranai, finansinis tarpininkavimas, NT, lizingo ir verslo paslaugos, mokslinių tyrimai, aplinkos apsauga, paslaugos namų ūkiams, išsilavinimas, sveikatos apsauga, kultūra viešasis administravimas, socialines paslaugos.

Bendrosios nacionalinės pajamos PGP doleriais- 16,08 trilijonų PGP dolerių (2013 m.)

Kaip matosi šioje diagramoje Kinijos metinio BVP augimo tempas nuo 1990 iki 2012 metų labai svyruoja. Krizės metu (2008-2009 metais) BVP augimas buvo smarkiai sumažėjes, tačiau atsigavus ekonomikai ir vėl pakilo. Šiuo metu Kinijos metinis BVP augimo tempas yra tolygus ir labai mažas.

Kinija yra stambiausia prekių eksportuotoja bei antra didžiausia importuotoja pasauliniu mastu. Eksporto augimas buvo pagrindinis komponentas lemiantis sparčią Kinijos ekonomikos plėtrą. Prekių eksportas ir paslaugos sudaro 30% šalies BVP

Eksportuojami produktai: elektromechaniniai gaminiai (57 proc. viso eksporto) drabužių, tekstilės, avalynės, baldų, plastikinių gaminių gamyba, rankinės ir žaislai (20 proc.) Pastaraisiais metais didėja aukštųjų technologijų produktų eksportas 2012 metais sudarė 29 proc. viso eksporto.

  • Microsoft Word 361 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2268 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Kinijos ekonomikos referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Kinijos ekonomikos referatas. (2017 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-ekonomikos-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 09:46
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo