Kinijos ir Vokietijos ekonomikos apžvalga


Įvadas. Kinija. Kinijos ekonominė situacija. Didžiausios kinijos kompanijos. Kelionė į kiniją. Vokietija. Vokietijos ekonomika. Vokietijos kompanijos. Kelionė į vokietiją. Kinijos ir vokietijos ekonomikų palyginimas. Išvados. Literatūros sarašas.


Todėl atliekant namų darbą, išnagrinėsiu dvi valstybes, t.y. Kinija ir Vokietija. Ištirsiu atskirų šalių ekonomikas, jų padėtį ir pakeiksiu prognozę. Abiejų šalių ekonomikas palyginsiu tarpusavyje.

Kinija yra ketvirta pagal plotą didžiausia valstybė pasaulyje (po Rusijos, Kanados ir JAV). Jos plotas - 9.6 milijono km², o sienų su kaimyninėmis valstybėmis ilgis - 190 tūkst. km. nepaisant šalies dydžio, visa Kinija yra toje pačioje laiko zonoje. Šiuo metu Kinijos populiacija siekia 1 381 074 227 gyventojų. Kinijos gyventojų skaičius siekia 18.72% viso pasaulio gyventojų. Pagal gyventojų skaičių Kinija užima pirma vieta iš visų pasaulio valstybių. Vidutinis amžius Kinijoje yra 37,3 metų.[2]

BVP vienam gyventojui: 13 171 USD

Nedarbo lygis: 4,2 proc.

Ūkio pasiskirstymas: Žemės ūkis: 8,9 %

Remiantis skirtingu analitikų prognozėmis, galima daryti išvada, kad ateityje Kinijos ekonomika dar labiau sulėtės, nes dauguma verslų bus perkelta į Indiją. Kinijos vykdoma vieno vaiko politika smarkiai sumažino darbingo amžiaus jaunuolių skaičių, taip pat, Kinija skatindama vidaus vartojimą, didina minimalią algą, skirtingai nuo Indijos. Indijoje gyventojų skaičius nuolat didėja ir joje yra pigi darbo jėga, tai skatina pasaulio investuotojus atkreipti į ją dėmesį. Taigi, per artėjančius 10 metų Kinijos ekonomika laukia dar didesnio sulėtėjimo.[8]

Kalbant apie šalies ekonomiką, galima paminėti jos internacionalines kompanijas, nes jos taip pat prisideda prie šalies ekonomikos augimo. Multinacionalinių korporacijų pelnas neretai padidina šalies BVP.

Galima išskirti tokias Kinijos dideles kompanijas, kurios yra pažįstamos visam pasauliui: Lenovo Group, Amazon Group ir Huawei.

Huawei yra tarptautinių tinklų ir telekomunikacinės įrangos ir paslaugų bendrovė įsikūrusi Shenzhen, Guangdong. Tai didžiausia telekomunikacijų įrangos gamintoja pasaulyje, jie aplenkė Ericsson 2012m..Huawei buvo įkurta 1987 metais. Tuo įkūrimo metu Huawei buvo orientuota į telefonų gamybą, bet nuo to laiko išplėtė savo veiklą įtraukiant telekomunikacinų tinklų kūrimą. Jie pradėjo teikti veiklos ir konsultavimo paslaugas ir įrangą įmonėms viduje ir už Kinijos ribų.

Kadangi Kinija yra labai atitolusi nuo europietiškos kultūros ir labai skiriasi kalbos, aš siūlyčiau kelione pirkti keliones agentūroje, kurioje viskas yra suplanuota ir suteikiamas gidas, kuris atskleis Kinijos grožį.

Su skrydžių kelionės kaina butu 2401 Eur., į kainą neįeina asmeninės išlaidos. Kelionė truktu 13 dienų ir 11 naktų.

Atvykimas į Kinijos sostinę Pekiną. Oro uoste susitikimas su gidų, kuris palydės iki viešbučio. Šia diena aplankysime Tiananmenio aikštę – vieną didžiausių ir žymiausių aikščių pasaulyje, taip pat aplankysime Uždraustąjį miestą – didžiausią pasaulyje rūmų kompleksą, kurį sudaro 9 999 atskiros patalpos, saugančios imperatoriškąją buitį menančias detales. Aplankysime Dangaus šventyklą, čia yra tokių vietų, kuriose netgi pašnibždomis ištarti žodžiai atsiduoda skambiu aidu. Žinoma ragausime žinomos visame pasaulyje Pekino anties.

Šia diena aplankysime Didžiąją kinų sieną – ilgiausią pasaulyje statinį, besitęsiantį ties šiaurinėmis šalies sienomis 6350 kilometrų ir Nefrito muziejų.

Ketvirta diena aplankysime Imperatoriaus Vasaros rezidenciją – patį seniausią ir didžiausią parko ir architektūros ansamblį. Vėliau – atliksime diagnostika Tibetietiškos medicinos centre.

Dar daugiau su Kinijos istorija susipažinsime apsilankę Šansi provincijos istorijos muziejuje.

Šia diena aplankysime „Šimto drakonų“ viršūnę. Pasivaikščiojimas kalnų takais, žemyn nusileisime funikulieriumi. Vėliau leistumėmes apžiūrėti didžiausio Azijoje „Geltonojo drakono“ urvo. Vėliau skrydis į Šanchajų.

Vokietijos plotas yra 357 111,91 km², visas plotas susideda iš 16 federacinių vienetų (žemių). Dabartinė populiacija Vokietijoje yra 80.683.556.Vokietija populiacija yra atitinka 1,1 % visos pasaulio populiacijos . Vokietija užima skaičių 16 šalių pagal gyventojų sąrašą. Vidutinis amžius Vokietijoje 46.4 metų.[2]

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3934 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jol
  • Kinijos ir Vokietijos ekonomikos apžvalga
    10 - 10 balsai (-ų)
Kinijos ir Vokietijos ekonomikos apžvalga. (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-ir-vokietijos-ekonomikos-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 16 d. 23:19
×