Kinijos kultūra


Kinijos kultūra. Kultūros apibrėžtis Pagrindiniai kultūros komponentai Kinijos kultūra. Kultūros apibrėžtis. Ilgą laiką buvo siekiama apibrėžti kultūros sąvoką. Pagrindiniai kultūros. komponentai. Kultūros atžvilgiu skirtingos visuomenės gerokai skiriasi. Išorinis sluoksnis –. Sekantis sluoksnis – ritualai kolektyviniai veiksmai. Kinijos kultūra. Konfucianizmas. Pavadinimas "Kinija" kilęs iš vienos mongolų genčių (kidanėjų) pavadinimo. Tai ypatinga ir. Konfucianizmas yra visuomeninio gyvenimo nuostatai. Kiniečių vertybės. Pats svarbiausias dalykas. Kinai verslo pasaulyje. Tiek privačiame gyvenime, tiek ir versle kinai vertina hierarchiją su didžiausia pagarba. Norėdami sekmingai pradėti verslą su kinais. Šaltiniai.


Kultūros apibrėžtis Pagrindiniai kultūros komponentai Kinijos kultūra. Konfucianizmas Kiniečių vertybės Kinai verslo pasaulyje.

Ilgą laiką buvo siekiama apibrėžti kultūros sąvoką. 1865m. Tylor įvardino kultūrą kaip asmens įsisavintus gebėjimus ir įpročius, egzistuojančius konkrečioje visuomenėje. Linton (1936) kultūrą susiejo su socialiniu paveldimumu, o, praėjus pusei amžiaus, Rohner (1984) kultūrą apibrėžė kaip visumą žmonijos t.y. konkrečios žmonijos populiacijos, išmoktų reikšmių, perduodamų iš kartos į kartą. Jahoda (1984) papildė šį apibrėžimą, nurodydamas, jog kultūra nėra tik taisyklių ir reikšmių, egzistuojančių konkrečioje visuomenėje visuma, nes kultūra apima ir žmonijos populiacijos elgesį (Matsumoto, Juang, 2008). Taigi, galima teigti, jos nėra vieningo „kultūros“ sąvokos apibrėžimo antropologijos, psichologijos, filosofijos ir kitų mokslų atžvilgiu. Plačiąja prasme, kultūra – tai bendra visuomeninė elgsena, perduodama šablonais, menu, tikėjimu, institucijomis ir visais kitais žmonių darbo ir mąstymo sukurtais produktais.

Pats svarbiausias dalykas kinui, tai reputacijos išlaikymas. Artimiausios vakarietiškos sąvokos būtų orumas, garbė ir geras vardas („imidžas”). Tas kuris gelbėja savo reputaciją bei padeda kitiems išlaikyti savasias - yra labai gerbtinas asmuo. Kinui „susigadinti reputaciją” būtų tolygu tragedijai. Tai gali baigtis visišku santykių žlugimu. Todėl yra svarbu kontroliuoti sklandžią pokalbio eigą, nes tiesioginė kritika, ypač kritikavimas kieno nors įsitikinimų ar nuomonės, gali privesti prie gero vardo praradimo ir sugriauti bet kokias galimybes tęsti draugiškus, ar verslo santykius.

  • MS PowerPoint 235 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1180 žodžiai)
  • Jelena
  • Kinijos kultūra
    10 - 9 balsai (-ų)
Kinijos kultūra. (2016 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-kultura.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 20:44
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!